Kilka podstawowych rozwiązań płatniczych dla Twojego biznesu – poznaj je

Własny biznes to nie tylko nieustanne rozwijanie firmy, ale również dokonywanie wielu płatności. Dlatego też już na początku prowadzenia firmy dobrze jest zaopatrzyć się w skuteczne, szybkie i bezpieczne rozwiązania płatnicze.

Firmy, które dopiero rozpoczynają swoją działalność, bardzo często potrzebują dodatkowej gotówki na rozwój i rozkręcenie biznesu. Dla takich podmiotów w wielu bankach można znaleźć opcję kredytów na start, przeznaczonych dla nowych podmiotów w biznesie. Aby otrzymać taki kredyt, właściciel firmy musi przedstawić jej plan finansowy, udowodnić swoją kondycję finansową i zapewnić bank, że będzie regularnie spłacał zaciągnięte zobowiązanie. Kredyt na start można wykorzystać na rozwój firmy, nowe inwestycje czy poszerzanie rynków zbytu. Choć to spore zobowiązanie finansowe, w wielu przypadkach jest jedyną możliwością uzyskania dodatkowego finansowania.

Kredyty na rozwój i funkcjonowanie firmy

Najlepsze konto firmoweCiekawym rozwiązaniem płatniczym mogą być również kredyty obrotowe oraz gotówkowe, które oferowane są przedsiębiorcom obecnym na rynku już od dłuższego czasu. Świetnie sprawdzają się w sytuacji chwilowych problemów finansowych lub przy konieczności postawienia na rozwój firmy. Aby otrzymać taki kredyt, przedsiębiorca najczęściej musi przedstawić zaświadczenia, że nie zalega z płatnościami dla ZUS i US, a jednocześnie musi dostarczyć informacji na temat kondycji finansowej firmy. Kredyty dla firm są świetnym rozwiązaniem, ale trzeba pamiętać, że na długi czas powiększają firmowe zobowiązania – trzeba bowiem płacić comiesięczne raty. Im wyższy był kredyt, tym wyższe jest comiesięczne zobowiązanie.

Karty kredytowe na nieprzewidziane wydatki

Skutecznym i sprawdzonym rozwiązaniem płatniczym dla firm są również karty kredytowe, z których przedsiębiorcy korzystają coraz częściej i chętniej. Karty kredytowe to dostęp do dodatkowej gotówki, z której można skorzystać w sytuacji problemów finansowych czy kłopotów z płatnościami. Karty kredytowe, w odróżnieniu od kredytów, są wygodniejsze. Można z nich bowiem korzystać, ale nie trzeba. Posiadając kartę kredytową z wysokim limitem przedsiębiorca może natomiast spać spokojnie, gdyż ma pewność, że w razie jakichkolwiek problemów z płatnościami, będzie miał skąd wziąć dodatkową gotówkę.

Jak szukać dobrej i niedrogiej karty kredytowej?

Aby wybrać dobrą kartę kredytową dla firmy, warto najpierw uważnie przejrzeć ofertę co najmniej kilku banków, gdyż oferty mogą się sporo różnić zarówno pod względem dostępnych limitów, jak i kosztów obsługi karty kredytowej. Przed dokonaniem wyboru warto sprawdzić dobry i aktualny ranking kart kredytowych. Najlepsza karta kredytowa to taka, która łączy w sobie wysoki limit z niskimi kosztami obsługi oraz z wieloma korzyściami dodatkowymi. Przeglądając ofertę banków niekoniecznie trzeba skupiać się jedynie na banku, w którym posiadamy konto firmowe. Wbrew pozorom, w konkurencyjnych bankach możemy otrzymać o wiele lepszą ofertę.

Decydując się na kartę kredytową warto również brać pod uwagę możliwości finansowe swojej firmy i wybrać taki limit, który nawet przy pełnym wykorzystaniu nie będzie powodował problemów ze spłatą. Limity na kartach kredytowych są aktualnie dosyć wysokie, jednak czasem mogą powodować problemy ze spłatą. Tymczasem zawsze trzeba pamiętać, że karta kredytowa to w rzeczywistości produkt kredytowy, czyli pieniądze, które nie należą do nas i które trzeba będzie oddać, jeśli z nich skorzystamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.