Kilka sposobów na dorobienie do pensji

Dzisiejsze czasy i rynek pracy wymaga od nas zaradności. Otrzymać wymarzoną i dobrze płatną pracę jest bardzo trudno. Jeżeli nawet gdzieś już pracujemy to zazwyczaj nie zarabiamy tyle ile byśmy chcieli zarabiać. Warto w takiej sytuacji pomyśleć o jakimś dodatkowym źródle dochodów. Oto kilka sposobów na osiągnięcie dodatkowych dochodów, które podreperują nasz domowy budżet.

1. Roznoszenie ulotek.

Bardzo wiele osób, aby uzyskać dodatkowe środki pieniężne, oprócz pracy na etacie dorabia sobie poprzez roznoszenie ulotek. Zazwyczaj taka praca nie przyniesie dużych pieniędzy, ale na 200-300 złotych miesięcznie można liczyć. Największe zapotrzebowanie na tego typu pracowników jest w dużych miastach. Jeżeli chcemy dorobić to warto zainteresować się taką pracą, ponieważ nie jest ona zbyt ciężka, jedynym minusem może być niekorzystna pogoda, jeżeli rozdajemy ulotki na zewnątrz.

2. Hostessa na promocjach w supermarkecie.

Zazwyczaj tego typu praca jest skierowana głównie do kobiet. Jest to świetny sposób na dorobienie do pensji, tym bardziej, jeżeli naszej pracy na etacie nie wykonujemy w weekendy. W takiej sytuacji możemy pracować w supermarketach na weekendowych promocjach. Oczywiście nie powinniśmy liczyć na duży zarobek, ale lepszy jakikolwiek dodatek do pensji niż żaden.

3. Praca, jako konsultantka firmy AVON.

Jest to bardzo popularny i ciekawy sposób na dorobienie do pensji. Praca w firmach z kosmetykami skierowana głównie jest do kobiet, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonywali ją mężczyźni. Aktualnie konsultantka oprócz tego, że zarabia prowizję od sprzedanych kosmetyków, otrzymuje nawet 35% zniżki na produkty firmowe. Zwykli klienci nie mają możliwości otrzymania takiej zniżki. Praca, jako konsultantka daje ogromne możliwości dodatkowego zarobku o ile jesteśmy w stanie zaoferować swoje usługi większej ilości osób. Jeżeli jednak nasi klienci nie są zbyt obszerną grupą, to i tak możemy cieszyć się zniżka na wszystkie kosmetyki. Można, więc to uznać również za bardzo duży plus. Jedno jest pewne, osoby obrotne na pewno będą osiągały dochód ze sprzedawanych kosmetyków. Dowiedz się więcej na temat tej pracy tutaj.

4. Dodatkowa praca, jako sprzątaczka.

Wiele przedsiębiorstw, szczególnie biur, zatrudnia na umowę zlecenie osoby do sprzątania w godzinach popołudniowych i wieczornych. Jest to na pewno jakiś sposób na dorobienie do swojej standardowej pensji. Zależnie od miasta sprzątaczka może zarobić nawet kilkanaście złotych na godzinę. Oczywiste jest to, że będzie to praca wykonywana, co jakiś czas przez 2-3 godziny, dlatego miesięczne dochody będą sięgały pewnie około 200-400 złotych.

5. Prace sezonowe

Aby dorobić do pensji można podjąć się wykonywania prac sezonowych takich jak na przykład koszenie trawy, pielęgnacja i sprzątanie ogrodów. Wbrew pozorom jest to bardzo dochodowe zajęcie. Ludzie, często wolą zapłacić, aby samemu nie pracować ciężko w ogrodzie, bo się na tym nie znają lub najzwyczajniej nie mają na to ochoty.
Prace sezonowe to również na przykład odśnieżanie posesji, czy dachów budynków, podczas zimy. W dużych aglomeracjach miejskich, zarobki z odśnieżania śniegu wahają się w sezonie nawet od 100 do 200 złotych. Jest to naprawdę bardzo dobry sposób na dorobienie do pensji. Wiele osób w okresie zimowym rezygnuje ze standardowego zatrudnienia lub idzie na urlop bezpłatny, ponieważ odśnieżanie przynosi znacznie większe dochody.

6. Zlecenia z branży IT

Jeżeli jesteśmy utalentowani literacko to możemy spróbować swoich sił w pisaniu artykułów do prasy, czy Internetu. Zarobki nie są zbyt duże, przynajmniej na początku. Ich wysokość zależy od opinii na nasz temat oraz od rodzaju tekstu, jaki napisaliśmy. Zazwyczaj stawka za 1000 znaków zaczyna się od kilku złotych u osób bardziej doświadczonych. Początkujący piszą za groszowe kwoty i wtedy tego typu zarobek jest wręcz śmieszny i nieadekwatny do poświęconego czasu i nakładu pracy.

Przedstawione sposoby na dodatkowy zarobek to tylko kilka wybranych przykładów. Możliwości jest znacznie więcej. Sposób, w jaki zdobędziemy dodatkowe pieniądze zależy tylko i wyłącznie od naszej zaradności i chęci do pracy. Jeżeli będziemy siedzieć z założonymi rękoma to nic nie osiągniemy. Warto o tym pamiętać.

Zobacz również jak zostać konsultantką kosmetyczną AVON

2 komentarz dla wpisu: “Kilka sposobów na dorobienie do pensji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.