Kilka sposobów na podniesienie swojej zdolnosci kredytowej

Zdolność kredytowa, a sam kredyt

Kredyt jest często jedną z opcji, która umożliwia nam realizację ważnego dla nas celu. Jest to najczęściej zakup domu, ale także są to mniejsze zobowiązania, takie jak kupno czegoś mniejszego lub nieprzewidziane wydatki. Aby jednak otrzymać taki kredyt należy spełnić szereg obowiązków, a jedną ze znaczących kwestii przy samym staraniu się o kredyt jest zdolność kredytowa. Wiele czynników wpływa na jej wysokość i choć najważniejszą w niej kwestią jest wysokość zarobków, to jednak inne kwestie również brane są pod uwagę.

Bank bacznie przygląda się naszym miesięcznym zobowiązaniom, do których zaliczają się również wydatki na gospodarstwo domowe. Starając się o ważny dla nas kredyt warto starać się podnieść swoją zdolność kredytową, bowiem czasem niewielkim wysiłkiem można sprawić, że staniemy się wiarygodniejsi dla banku.

Jak podnieść swoją zdolność kredytową

Podstawową kwestią w zdolności kredytowej jest nasza historia kredytowa. Dobrze jest więc zadbać o swoją historię w BIK, bowiem to ona najczęściej już na starcie dyskwalifikuje nas jako potencjalnych kredytobiorców. Należy więc uregulować wszystkie dotychczasowe zobowiązania. Można również zaciągnąć niewielki kredyt konsumencki i spłacać go w terminie- taki zabieg z pewnością podniesie naszą wiarygodność w oczach banku. To właśnie regulowanie dotychczasowych zobowiązań głównie wpływa na poprawę naszej zdolności kredytowej. Innym rozwiązaniem jest również samodzielne sprawdzenie swojej zdolności kredytowej. Można to wykonać za pomocą kalkulatorów online, u doradcy finansowego lub w którymś z banków. Taka wiedza pozwoli nam na zaplanowanie dalszych kroków. Nie bez znaczenia pozostaje wiek kredytobiorcy. Jest to szczególnie ważne przy dużych kredytach, branych często na okres 30 lat. Banki udzielają takiego kredytu klientom, którzy w momencie spłaty będą mieć maksymalnie 75 lat.

Kredytobiorca – poręczyciel

Kolejnym ważnym krokiem jest zdecydowanie odnośnie kwoty kredytu oraz czasu, w jakim chcemy go spłacić. Nie bez znaczenia będzie znalezienie dodatkowego kredytobiorcy lub poręczyciela. Jest to dodatkowe poręczenie dla banku, który ma pewność, że kredyt zostanie spłacony. Dobrą opcją będzie również zorganizowanie wkładu własnego. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku otrzymania dużego kredytu, który wówczas będzie tańszy i mniej oprocentowany.

Osoby w gospodarstwie domowym

Kolejnym sposobem na zwiększenie naszej zdolności jest zmniejszenie osób w gospodarstwie domowym. Jeśli istnieje możliwość pominięcia jakiejś osoby, która nie jest współ-kredytobiorcą, warto skorzystać z takiej opcji. Kredyt konsolidacyjny jest jedną z opcji dla osób posiadających już zobowiązania, w przypadku spłaty poprzedniego zobowiązania. Bardzo ważną kwestią jest również wyeliminowanie osób o złej zdolności kredytowej. Jeśli więc nasz współmałżonek posiada złą historię kredytową, to warto wykonać rozdzielność majątkową- zwiększy to naszą zdolność do podjęcia kredytu. Pomysłów na zwiększenie naszej zdolności kredytowej jest jeszcze więcej i warto z skorzystać z tych porad.

Artykuł opracowano wspólnie z serwisem finansowym http://www.finanovacash.pl/

Jeden komentarz dla wpisu: “Kilka sposobów na podniesienie swojej zdolnosci kredytowej

  • 28 października 2016 at 08:34
    Permalink

    A czy można dostać kredyt konsolidacyjny w dowolnym banku w którym nigdy się nie miało konta ani nić wspólnego? Mam dobrą ofertę na konsolidacyjny kredyt ze strony http://konsolidacyjnyekspert.pl ale w ING banku nigdy nic nie załatwiałam. Jest szansa, że go dostanę na takich warunkach?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.