Masaż klasyczny Zborowski – co warto wiedzieć o masażu

Leżysz obolały i zestresowany i jedynym sposobem zmniejszenia dolegliwości, jaki znasz, są tabletki przeciwbólowe. Oczywiście, możesz też zacisnąć zęby, zwlec się z łóżka i liczyć na to, że jakoś uda Ci się przetrwać ten dzień. A pomyślałeś może, że pomocny mógłby być masaż? Nawet jeśli nie znasz się na technikach masażu, pomocna może być wydana niedawno przez AZ pozycja Masaż Klasyczny Zborowski. Zaraz po wzięciu jej w ręce dowiesz się, że masaż jest doskonałym narzędziem do relaksacji, łagodzenia bólu, łagodzenia napięcia mięśniowego i rozwiązywania wielu innych problemów, których zdecydowanie zbyt rzadko próbujemy pozbyć się metodami naturalnymi.

Wykonywana przez licencjonowanego masażystę, masażoterapia polega na stosowaniu za pomocą różnych technik nacisków, ruchów i technik do manipulacji mięśniami i innymi tkankami miękkimi w ciele. Dla zmniejszenia negatywnej reakcji układu nerwowego terapia masażem może być stosowana w celu złagodzenia stresu i napięcia, usunięcia objawów, leczenia urazów i wspomagania dobrego samopoczucia. Masaż może przybrać różne formy w zależności od przyczyn, z jakich się go przeprowadza, jak i celów, które chcesz osiągnąć. Autor opisuje w książce wiele różnych technik, których opanowanie może być czasochłonne, ale niewątpliwie wszystkie one są bardzo wartościową i przydatną umiejętnością.

Masaż szwedzki, głęboki, sportowy, czy może Masaż klasyczny Zborowski?

Czujesz się zestresowany? Być może masaż szwedzki jest najlepszym sposobem na relaks. Aby się o tym przekonać, pogłęb swoją wiedzę na ten temat. Książka Masaż Klasyczny Zborowski opisuje wiele różnych technik masażu, które są obecnie najczęściej praktykowane przez fizjoterapeutów i rehabilitantów. Masaż szwedzki to zazwyczaj masaż całego ciała, który wykorzystuje delikatny dotyk. To dobry wybór dla osób, które dopiero zaczynają masaże. Może pomóc uspokoić układ nerwowy. Masaż szwedzki to również dobry sposób na wywołanie zrelaksowanego emocjonalnego stanu umysłu, który może bezpośrednio wpłynąć na Twoje mięśnie.

Twoje mięśnie mogą się napiąć w wyniku wielokrotnego używania — nawet podczas mniej aktywnych czynności, takich jak siedzenie, prowadzenie samochodu lub pochylanie się nad laptopem. Masaż tkanek głębokich pomaga dotrzeć do mięśni i ścięgien, aby uwolnić to napięcie. Jest dobry dla osób z kontuzjami, ogólnym napięciem mięśni i przewlekłym bólem mięśni.

Masaże sportowe są podobne do masaży tkanek głębokich, ale skupiają się na mięśniach, które są uderzane, gdy uprawiasz sport lub wykonujesz inną powtarzalną aktywność fizyczną. Sportowcy i tancerze używają swojego ciała inaczej niż przeciętny człowiek. Terapeuta z doświadczeniem w masażu sportowym może się dostać do źródeł bólu, aby rozbić napięcie mięśni i zająć się kontuzjami sportowymi.

Węzeł na szyi lub ciasny punkt na plecach to punkt spustowy. Punkt spustowy to maleńki skurcz mięśni lub ciasne miejsce w tkance. W masażu punktów spustowych masażysta wykorzystuje skoncentrowany i bezpośredni nacisk, aby celować w te miejsca. Zwiększa to przepływ krwi do obszarów, pomagając im się uwolnić. Ten rodzaj masażu może być również pomocny dla osób z przewlekłym bólem, które bardzo często nie reagują dobrze na farmakologiczne środki przeciwbólowe.

Korzyści z lektury „Masażu klasycznego” Zborowskiego

Terapia masażu może być korzystna dla każdego. Została dokładnie opisana w „Masażu klasycznym” Zborowskiego, aby pomóc osobom z różnymi schorzeniami, takimi jak rak, choroby serca, problemy żołądkowe i fibromialgia. Powinieneś porozmawiać z terapeutą o wszelkich problemach medycznych przed pierwszą sesją. To uczucie spokoju po masażu może pomóc w zmniejszeniu stresu i niepokoju. Twoje ciało ma dwa układy nerwowe: współczulny układ nerwowy, który kieruje twoją reakcją „walcz lub uciekaj” w sytuacjach stresowych, oraz przywspółczulny układ nerwowy, który koncentruje się na rutynowych i codziennych czynnościach prowadzących do relaksu i odpoczynku. Uważa się, że masaż zwiększa odpowiedź układu przywspółczulnego, co może zmniejszyć uczucie niepokoju.

Polecamy:
Praca jako opiekun osób starszych w Niemczech – co musisz wiedzieć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.