Koniec z szarpaniem włosów! Czas na keratynowe prostowanie! O zabiegu rozmawiamy ze specjalistką.

Podobnie jak konturowanie i podkreślanie balayage, zabiegi keratynowe to kolejny temat, który jest na topie w świecie urody i na portalach, takich jak https://www.sn2.euhttps://www.sn2.eu. A jeśli któraś z twoich przyjaciółek kiedykolwiek tego wypróbowała, są szanse, że jeszcze nie przestała wypowiadać się z zachwytem na temat magii, jaka zadziałała na jej włosy!

Jeśli rozczesywanie wymaga z Twojej strony dużo szarpania i ciągnięcia – możesz skorzystać z ich wygładzenia, chociaż różnorodność opcji dostępnych w salonie i w domu może utrudnić rozeznanie się w świecie keratyny. Właśnie dlatego poprosiliśmy fryzjerkę Angelikę Morcinek o przekazanie nam wszystkiego, co trzeba wiedzieć przed rozpoczęciem tego zabiegu, a co najważniejsze, by podzieliła się z nami informacjami na temat tego jak utrzymać włosy w stanie nienaruszonym jeszcze długo po wizycie w salonie.

Co faktycznie robi leczenie keratyną?

„Zabiegi keratynowe wypełniają porowatość włosów, ponieważ nadmiernie porowate włosy powodują splątanie, puszenie się i łamanie” – wyjaśnia p.Angelika. „Twoje włosy składają się z keratyny, więc leczenie polega na ponownym włożeniu białka do włosów, które często są tracone z powodu wieku i procedur chemicznych”.

Nasza rozmówczyni dodaje, że encanto keratyna instrukcja uszczelnia dodane białko z powrotem do włosów z kontrolowanym ciepłem, co zapewnia im gładkie, pozbawione puszenia wykończenie.

Czego możesz się spodziewać po kuracji keratynowej?

Tradycyjnie w zabiegach keratynowych stosowano ostre chemikalia, takie jak formaldehyd, aby wyprostować włosy i pozbyć się puszenia. Obecnie na rynku dostępne są alternatywy, takie jak zabieg wygładzający, który pozbywa się pasemek bez zmiany tekstury włosów.

„Właśnie dlatego wiele zabiegów zostało usuniętych z rynku”, mówi Pani Angelika. „Zabieg wygładzający musi działać, ale musi też być zdrowy, więc teraz te surowe składniki nie są dozwolone”.

W zależności od wybranego rodzaju zabiegu, można go dostosować tak, aby usuwał niepożądaną strukturę, zachowując jednocześnie teksturę włosów, lub sprawiając, że będą całkowicie proste, jeśli tego chcesz.

Jakie rodzaje włosów należy poddać kuracji keratynowej?

Zabiegi te są bezpieczne dla wszystkich rodzajów włosów i kolorów. Jeśli jednak jesteś blondynką, skonsultuj się ze stylistką, zanim wybierzesz odpowiednią formę dla siebie. „Niektóre zabiegi z użyciem kwasu glikolowego mogą zmienić tonację koloru włosów, dlatego bardzo ważna jest dokładna konsultacja w tych kwestiach”, mówi Pani Angelika. „Jeśli jesteś blondynką, sprawdź, czy w salonie są produkty dobrze wpływające na jaśniejsze kolory włosów”.

Jeśli chodzi o tekstury włosów, jak wspomniano wcześniej zabiegi można dostosować. W przypadku licznych marek możesz wybrać całkowicie proste wykończenie lub gładszą wersję oryginalnej tekstury.

Jak długo działa prostowanie keratyną?

Zazwyczaj proces może trwać do trzech miesięcy, ale zależy to od formuły. Na przykład można postawić na bardziej ekspresową usługę zapewniającą 4-6 tygodni bez puszących się włosów albo taką która trwa 3-5 miesięcy w zależności od częstotliwości mycia włosów .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.