Kredyt na salon ślubny – o jaką kwotę się starać?

Otwarcie własnego salonu ślubnego jest marzeniem wielu pań, które doskonale czują się w tej branży i chciałyby rozwijać się w czymś, co jest jednocześnie ich zainteresowaniem. Zanim jednak otworzymy salon, musimy bardzo dobrze zaplanować jego budżet. Wydatków, zwłaszcza na starcie, jest całkiem sporo. Nie każdy dysponuje takimi środkami w ramach oszczędności. Na otworzenie własnego salonu ślubnego często trzeba wziąć kredyt.

Salon sukni ślubnych Warszawa to dobry pomysł na biznes, który ma duże szanse powodzenia. Stolica cieszy się bowiem dużą popularnością także wśród przyszłych pań młodych z innych miast. Co więcej, w Warszawie często odbywają się targi ślubne i inne wydarzenia branżowe, na których można zyskiwać nowych klientów i zaprezentować się szerszemu gronu odbiorców. Warto jednak mieć świadomość, że w stolicy panuje też spora konkurencja. Każdy nowy salon ślubny musi więc mieć świetną ofertę, dobrą lokalizację oraz profesjonalną obsługę. Bez tego trudno będzie się przebić wśród salonów, które już od lat mają na stołecznym rynku ślubnym ugruntowaną pozycję.

Policz, ile potrzebujesz

Zanim nasz salon w ogóle powstanie, trzeba zrobić dokładny biznesplan, aby ocenić, z jakimi kosztami wiąże się jego otwarcie. Wliczyć trzeba między innymi lokalizację, wynajęcie odpowiedniego pomieszczenia, jego aranżację na potrzeby salonu ślubnego, różnego rodzaju dekoracje. Trzeba też zadbać o produkty, a więc suknie ślubne, które pojawią się w salonie już po jego otwarciu. W tej kwestii warto stawiać przede wszystkim na różnorodność. W ofercie dobrze jest mieć zarówno klasyczne modele, jak i najnowsze hity pochodzące od światowych projektantów. Wydatek związany z sukniami będzie dosyć spory, jednak nie należy ograniczać początkowej oferty. Klientki, które na starcie nie znajdą dla siebie nic ciekawego, z pewnością nie będą naszego salonu polecały nikomu. Koszt otwarcia salonu, w zależności od lokalizacji, to co najmniej kilkadziesiąt tysięcy, które trzeba wyłożyć już na starcie. Jeśli nie dysponujemy taką kwotą, dobrze jest rozejrzeć się w ofercie kredytów bankowych. Banki mają obecnie całkiem sporo produktów przeznaczonych dla nowych przedsiębiorców. Jest więc z czego wybierać.

Nie tnij na siłę kosztów

Osoby, które otwierają własny biznes, mają na początku tendencję do cięcia wszystkich możliwych kosztów. Na przykład rezygnują z remontu wnętrza lub decydują się na starcie na dosyć skromną ofertę produktów. W przypadku salonu ślubnego takie rozwiązania nie wchodzą w grę. Biznes ślubny pod każdym względem musi być przemyślany, odpowiednio przygotowany i dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. Kiepski lokal czy słaba oferta będą odstraszać potencjalne klientki, trzeba więc zrobić wszystko, aby salon na pierwszy rzut oka prezentował się świetnie i z rozmachem. Nie warto oszczędzać, gdyż takie cięcie kosztów nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem biznesowym. Aby dobrze zarabiać, trzeba inwestować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.