Kredyt w firmie na spłatę poprzedniego – kiedy ma sens?

Po kredyty firmowe sięgają zarówno niewielkie, jak i duże firmy. Dzięki kredytom wiele firm ma możliwość rozwoju i poszerzania rynków zbytu bez angażowania tych środków, które mają przeznaczone na spłatę bieżących zobowiązań. Warto jednak pamiętać, że zanim zdecydujemy się na konkretny kredyt i podpiszemy umowę z bankiem na kilka lat, trzeba zrobić rzetelną analizę firmowych finansów. Nie zawsze kredyt będzie bowiem dobrym rozwiązaniem.

Wiele firm, które stoją na krawędzi upadku, jest w rzeczywistości bardzo mocno zakredytowana. Właściciele takich firm sięgają po kolejne zobowiązania, gdyż według nich jest to szansa na utrzymanie firmy przy życiu. Owszem, czasem kredyt jest dobrą opcją, zdarza się jednak, że może być dosłownie gwoździem do trumny i przyczyna upadku przedsiębiorstwa. Jeśli firma ma już sporo kredytów i nadal kiepsko radzi sobie na rynku, lepiej jest unikać dalszego zakredytowania. Sięganie po kolejne kredyty, aby z tych środków spłacać poprzednie zobowiązania finansowe jest bardzo złym pomysłem. W ten sposób można bowiem wpaść w spiralę zadłużenia, z której trudno będzie wyjść i firma bardzo szybko pójdzie na dno.

Warto pomyśleć o konsolidacji

Jedynym kredytem, który w sytuacji kryzysowej może być dobrym rozwiązaniem, jest kredyt konsolidacyjny. Jest to kredyt, który łączy wszystkie poprzednie zobowiązania w jedno. Rata tego kredytu jest najczęściej sporo niższa niż suma wcześniej spłacanych kredytów. Kredyty konsolidacyjne to dobre rozwiązanie dla firm, które mają zbyt wiele kredytów i nie za bardzo radzą sobie ze spłacaniem wszystkich zaciągniętych zobowiązań. O kredycie konsolidacyjnym trzeba jednak pomyśleć dosyć wcześnie. Chodzi o to, by żadne wcześniejsze kredyty nie były wypowiedziane i nie stały się zaległościami przeterminowanymi. Im szybciej zaczniemy szukać dobrych rozwiązań, tym szybciej zaczniemy wychodzić z poważnych kłopotów finansowych.

Gdzie szukać sprawdzonych kredytów?

Jeśli chcemy znaleźć dobry kredyt dla firmy, warto na początku zapoznać się z ofertą różnych banków. Wiele osób szuka wyłącznie w tych bankach, w których mają konta firmowe. W rzeczywistości jednak w konkurencyjnych bankach często można znaleźć bardziej korzystne rozwiązania kredytowe. Ciekawym i sprawdzonym rozwiązaniem mogą być również kredyty gotówkowe online w Getmoney oraz inne rozwiązania dostępne w wirtualnej przestrzeni. Kredyty w sieci są przede wszystkim łatwiej dostępne, można bez problemu złożyć wniosek bez konieczności wędrowania do oddziału firmy. Warto również korzystać z możliwości internetu, aby spośród kilku lub kilkunastu rozwiązań znaleźć najlepsze dla siebie. Dobre porównywarki i rankingi kredytów pozwolą bez problemu znaleźć aktualnie najlepsze oferty i dopasować kredyt idealnie do własnych potrzeb. Jeśli sięgamy po kredyt na firmę pamiętajmy, aby dobrze go dobrać do możliwości finansowych. W przeciwnym razie zbyt wysokie raty mogą doprowadzić do sporych kłopotów finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.