Kryptowaluty – jak zacząć? Przeczytaj nasz poradnik

Kryptowaluty pojawiły się w naszej świadomości stosunkowo niedawno, bo około 10 lat temu. Jednak w tym czasie zdążyły zdobyć ogromną popularność, a niektórzy zrobili na nich prawdziwe fortuny. Warto więc głębiej poznać ten temat, gdyż daje możliwość nie tylko poznania zupełnie nowej, ciekawej branży, ale również realnego zarobku.

Czym są kryptowaluty? Definicje dla początkujących można znaleźć na Wikipedii. W założeniu twórców pierwszej wirtualnej waluty, czyli bitcoina, kryptowaluty miały być wirtualnym pieniądzem, który będzie pozbawiony wszystkich wad, jakie posiadają tradycyjne pieniądze. Miały być bezpieczne, umożliwiać szybkie i anonimowe płatności, być uniezależnione od rządów czy instytucji bankowych. Zaraz po powstaniu bitcoina na rynku zaczęły pojawiać się kolejne cyfrowe waluty, zaczęły powstawać giełdy kryptowalut oraz kompleksowa infrastruktura związana z trzymaniem czy handlowaniem tego rodzaju walutami. Obecnie kryptowaluty nie stały się jeszcze popularnym i powszechnym środkiem płatniczym, mają jednak ogromne znaczenie dla inwestorów, którzy chcą pomnażać posiadany kapitał.

Jak zarabiać na walutach cyfrowych?

Jeśli chcemy inwestować w kryptowaluty handel nimi nie jest jedyną formą pomnażania środków. A przynajmniej nie handel rozumiany poprzez granie na giełdzie. Korzystanie z giełd kryptowalut jest jedynie jedną z form zarabiania na walutach cyfrowych. Giełdy kryptowalut pozwalają na zarabianiu na różnicach kursowych poszczególnych walut. A kursy zmieniają się czasem dość zaskakująco i niespodziewanie. Wystarczy wspomnieć chociażby o fakcie, że bitcoin, który w momencie powstania był wart jedynie kilka centów, obecnie kosztuje kilka tysięcy dolarów. Jeśli ktoś kupił bitcoiny dawno temu, a sprzedał w momencie, gdy był on na sporej górce, mógł dorobić się prawdziwej fortuny. Zarabianie na kryptowalutach to także kupowanie rokujących i perspektywicznych walut oraz trzymanie ich w wirtualnych, odpowiednio zabezpieczonych portfelach. Można je sprzedać dopiero wtedy, gdy staną się naprawdę wartościowe. Aby jednak ocenić, który kryptowalutowy projekt jest naprawdę dobry i perspektywiczny, trzeba dość dobrze poznać cały rynek i zachodzące na nim zjawiska. Z pewnością nie jest to dobre rozwiązanie dla hazardzistów, którzy liczą na szczęście bez posiadania jakiejkolwiek wiedzy w tym temacie.

Warto się dokształcić

Dobra znajomość branży kryptowalut pozwala na podejmowanie rozsądnych i odpowiedzialnych decyzji inwestycyjnych. Warto na początku zaopatrzyć się w dobre poradniki, zajrzeć na kilka wyspecjalizowanych for internetowych, zapoznać się ze specyfiką branży, jej językiem oraz możliwościami inwestowania i zarabiania. Na stronie mBanku znajdziemy sporo sprawdzonych i rzetelnych, a także aktualnych informacji na temat tego, co aktualnie dzieje się na rynku. Warto pamiętać, że kryptowaluty dają wiele szans i możliwości, ale nieumiejętne ich wykorzystanie może prowadzić także do sporych strat. Podobnie jak w przypadku każdej innej formy inwestowania, należy zachować zdrowy rozsądek.

Jeden komentarz dla wpisu: “Kryptowaluty – jak zacząć? Przeczytaj nasz poradnik

  • 5 lutego 2020 at 09:36
    Permalink

    Najlepiej wejść w system XTB – wtedy ryzyko problemów jest zdecydowanie niższe. Akurat na tym rynku działamy już naprawdę długo i wiemy, co ma znaczenie, a co nie jest istotne. Najlepiej środki dzielić pomiędzy różne krypto i wtedy dopiero widać jest potencjał, wtedy można wyciągnąć z tego coś sensownego.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.