Które zawody najchętniej wybierają młodzi ludzie po studiach?

Praktycznie w każdych czasach (czy to dawnych, czy też współczesnych) istnieli pracoholicy i ci, którzy pracą kalać się nie chcieli. Tych ostatnich jest zazwyczaj więcej. Pracoholizm – to uzależnienie i może powodować wiele zdrowotnych problemów. To tak, jak człowiek chory na AIDS nie umiera na tę chorobę, tylko np. na katar.

W pracoholizmie jest podobnie, z tym że tutaj, przynajmniej ma się wybór. Generalnie, większość ludzi nie lubi się poświęcać pracy, a praca fizyczna jest wręcz dla nich karą (choć podobno ona najbardziej wzbogaca). Raczej wolimy siedzieć sobie na ciepłej posadce, popijać kawkę całymi dniami i rozprawiać nad tym, jakie to życie jest ciężkie. To całkiem naturalne. Wybór odpowiedniego zawodu może mieć wpływ na całe życie młodego człowieka. Nikt zazwyczaj nie wie, jak to życie się potoczy i czy wybiera dobrze, czy też źle. Jednak, jeśli chodzi o pracę, to każde zajęcie dostarcza przecież człowiekowi jakiegoś doświadczenia, które może się kiedyś bardzo przydać.

Może zainteresuje Cię również przesyłka do USA

Praca kuriera

Jeśli ktoś lubi jeździć samochodem, taka praca może być dla niego bardzo dobra. Oczywiście, może pracować także jako np. kierowca Formuły 1 i prowadzić szybkie bolidy, lub po prostu wozić ludzi po mieście, jako taksówkarz. Najważniejsze, aby lubić to, co się robi. Jeśli nie ma możliwości „pokochania” własnej pracy i pracuje się tylko dla pieniędzy, wtedy każdy zawód jest dobry. Młody człowiek zaraz po studiach zazwyczaj szuka pracy we własnym zawodzie. Jednak nie zawsze się to udaje. Dobrym rozwiązaniem będzie zdobycie jakiegoś doświadczenia w tzw. „ogólnym pracowaniu” – czyli zatrudnienie się np. na stanowisko kuriera. Jest to praca, którą można wykonywać w różnych porach. Nie jest ona łatwa, ale za to można się wiele nauczyć.

Informatyka

Ten zawód wybierają zazwyczaj ludzie, którzy nie mają problemów z matematyką. Oczywiście, można tutaj wiele zarobić, jednak – tak jak w każdej pracy – wymagana jest determinacja oraz poświęcenie wielu godzin przed komputerem. Nie każdy lubi siedzieć w domu, wpatrywać się w komputer i w ten sposób zarabiać. Taka praca wymaga wiele samokontroli. Chyba, że pracujemy w biurze, gdzie kontrolę nad nami ma szef.

Prawo i medycyna

Dobra pamięć, szybkie kojarzenie faktów oraz wyjątkowa wytrwałość i zacięcie do wykonywania tej pracy, daje absolwentom pokaźne zarobki. Najczęściej na prawo idą ludzie, którzy już mają ojców prawników, czy sędziów. I właściwie mogą oni zdobyć pracę po studniach, często w rodzinnych kancelariach prawniczych. Jeśli chodzi o medycynę, to jest prawie tak samo. Wiele lat nauki, poświęcenia, empatii dla ludzi chorych może pójść na marne, jeśli z czasem pochłonie nas rutyna. A tak się na pewno stanie, jeśli nie mamy powołania do tego zawodu.

Co wybrać?

Najlepiej sprawdzić się jako np. kurier, ponieważ jest to praca wyjątkowa. Codzienne spotkania z ludźmi, rozmowy, uśmiech – nie zawsze mogą się udać. Jednak zdobycie takiego doświadczenia oraz poznanie ludzkiej natury (przez kontakty z odbiorcami), przyda się na pewno w życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.