Który kierunek studiów umożliwi Ci karierę w branży finansowej? Rozmowa z dr nauk ekonomicznych, Tadeuszem Bożkiem

Red: Który kierunek studiów umożliwi Ci karierę w branży finansowej? Na ten temat porozmawiamy dzisiaj z niekwestionowanym znawcą tematu, jakim jest dr nauk ekonomicznych, Tadeusz Bożek. Dzień dobry profesorze, a więc od czego zacząć?

Dr: Dzień dobry, Być może najlepszym sposobem, aby zwiększyć swoje szanse na pracę w biznesie jest zbadanie dostępnych na najlepszych uczelniach licencjackich kierunków finansowych, a przy odpowiednim wyborze uczelni nie powinno być już problemu z ostateczną decyzją co do samego kierunku.

Red: Ponoć jeśli chcemy się uczyć – bez względu na uczelnie osiągniemy swój cel. Dlaczego więc wybór odpowiedniej uczelni jest tak istotny?

Dr: Środowisko uczenia się, który otacza Cię z najlepszymi pod względem wielu aspektów warunkami uczenia się, sprawia że masz najlepszą sposobność do tego by zdobywać porządną wiedzę, odbyć godne uwagi praktyki zawodowe – dlatego decyzja o tym jest naprawdę korzystna. Najlepszym miejscem, aby znaleźć taką specjalną instytucję, jak i właściwy kierunek (jeśli mówimy o Polsce) niewątpliwie jak nasza polska stolica.

Red: Dlaczego właśnie Warszawa?

Dr: Instytucje finansowe i biznesowe w Warszawie oferują bliskość do centrum finansowego Polski, dzięki czemu studenci mogą generować kontakty z dużymi firmami Takie miasto ogromnie zwiększa twoje szanse na zatrudnienie. A więc jeśli już podejmie się tę ważną decyzję dotyczącą studiowania finansów trzeba sobie uświadomić że to dopiero początek, jednak całe szczęście warszawskie szkoły biznesu zapewniają bogactwo odpowiednich kursów, które są naukowo rygorystyczne ale jeszcze elastyczne, dostosowane do aspiracji każdego człowieka, a jednocześnie kapitalnie przygotowują do kariery na światowym rynku. Ponadto, jednym z głównych punktów tego, że mieszka się i studiuje finanse w Warszawie jest to, że stolica ta jest idealnie położona – można z tego miejsca bez problemu wchłonąć wiedzę dotyczącą najnowszych osiągnięć w temacie biznesu i finansów.

Red: A co ze studentami spoza stolicy – czy mają szansę tam wygodnie żyć i spokojnie się edukować?

Dr: Oczywiście że koszt życia w Warszawie różni się w znacznym stopniu do innych regionach Polski, ale całe szczęście jest dużo pomocy i wsparcia finansowego dostępnego dla studentów chcących studiować finanse. Stypendia są dostępne i przyznawane w odniesieniu do osiągnięć naukowych, zapewniając naturalnie utalentowanym studentom to, że otrzymują oni to, na co zasłużyli. Życie studenckie w Londynie jest żywe i ekscytujące, i mimo, że całe doświadczenie wymaga planowania finansowego, to jest całkowicie satysfakcjonujące w dłuższej perspektywie.

Red: Zatem ustalone, że Warszawa jest wiodącym dostawcą edukacji biznesowej i zarządzania, a więc wróćmy do sedna: który kierunek studiów umożliwi karierę w branży finansowej

Dr: Na pewno ogólnie kierunek rachunkowość i finanse jest bardzo dobrze rozpoznawaną niszą w całej Polsce i na całym świecie. Warto udać się do szkół biznesu i zarządzania, które przyciągają czołowych doktorantów w tym temacie.

Zobacz również studia Warszawa na stronie http://www.eu.edu.pl

Więcej informacji o szkołach w Warszawie

2 komentarz dla wpisu: “Który kierunek studiów umożliwi Ci karierę w branży finansowej? Rozmowa z dr nauk ekonomicznych, Tadeuszem Bożkiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.