Gdzie kupować mąkę kukurydzianą, aby mieć pewność zdrowego produktu?

Często widzimy mąkę kukurydzianą jako nieodłączną część różnych przepisów. Ale co to jest mąka kukurydziana i czy mąka kukurydziana jest dobra dla zdrowia? Krótko mówiąc, mąka kukurydziana jest wytwarzana lub otrzymywana z ziaren kukurydzy. Jest to powszechny składnik żywności stosowany jako zagęszczacz do zup i sosów. Jest łatwo dostępna w supermarketach w odmianach białej i żółtej kukurydzy, najlepiej jednak nabywać ją w miejscach takich jak Staropolska Galeria Smaku – gdzie ma się pewność jakości i wartości odżywczych, jakie zawiera. Wiele osób nie wie, że mąka kukurydziana jest pełna korzyści zdrowotnych.

Ziarna pochodzące z upraw ekologicznych, z których wytwarza się mąkę, są bogate w:

• przeciwutleniacze,
• błonnik,
• skrobię.

Wszystkie wspomagają sprawne funkcjonowanie różnych części ciała. Jednak ziarna używane na ogólnym rynku są modyfikowane genetycznie i spryskiwane niebezpiecznymi pestycydami i wcale nie są dobre dla ludzkiego organizmu. Według badań są one bogate w fruktozowy syrop kukurydziany, który jest związany z chorobami, takimi jak rak, stłuszczenie wątroby, wysoki poziom cholesterolu i cukrzyca. Dlatego jeśli mąka kukurydziana – to tylko ze sprawdzonych źródeł!

Nie zawiera glutenu

Mąka kukurydziana to doskonała alternatywa dla mąki białej / pszennej. Jest dobry do wypieków i sosów, a także eliminuje z diety pokarmy wywołujące stany zapalne, zapewniając zdrowe jelita.

Bogata w błonnik i białko

Będziesz zaskoczony, że jedna filiżanka mąki kukurydzianej pokrywa aż jedną trzecią dziennej zawartości błonnika (!), której potrzebuje organizm dorosłego człowieka. Zapewnia również niezbędną zawartość białka.

Właściwości przeciwutleniające

Naprawdę świeżo przygotowana mąka kukurydziana jest bogata w przeciwutleniacze zapobiegające chorobom. Zawiera polifenole (specyficzny rodzaj przeciwutleniaczy), które pomagają zwalczać wolne rodniki niszczone przez przetworzoną żywność. Mąka kukurydziana zawiera nierozpuszczalne włókna, takie jak amyloza, celuloza i lignina, które ulegają fermentacji w okrężnicy i wspierają różnorodny mikrobiom, co zdaniem ekspertów ma pozytywny wpływ na ogólne trawienie.

Ciemna strona mąki kukurydzianej?

Według ekspertów w dziedzinie zdrowia mąka kukurydziana jest zwykle wytwarzana z GMO (kukurydza modyfikowana genetycznie) i ma duży wpływ na proces wchłaniania składników odżywczych. Jest bogata w kwas fitynowy, który utrudnia organizmowi wchłanianie i wykorzystywanie niezbędnych składników odżywczych. Chcesz tego uniknąć? Kupuj mąkę wyłącznie w sprawdzonych źródłach, gdzie nie stosuje się takich praktyk!

Wszystko bowiem ostatecznie zależy od swoistych sposobów pozyskiwania i przetwarzania kukurydzy, to ostatecznie wpływa na to czy wybrana przez ciebie mąka kukurydziana będzie zdrowa, czy nie. Tak więc, aby być po bezpiecznej stronie, unikaj tej kukurydzy z supermarketu i wybieraj świeżą i przygotuj w domu z niej takie potrawy, które są dobre dla Twojego organizmu. Do Ciebie należy wybór!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.