Kwiaty w dziecięcym pokoju – które gatunki będą bezpieczne?

Aranżacja dziecięcego pokoju to prawdzie wyzwanie dla rodziców. Trzeba bowiem zadbać o to, by wnętrze było komfortowe, funkcjonalne, a jednocześnie przyjazne dla dziecka. Podczas urządzania wnętrza warto również pamiętać o wieku malucha – zupełnie innej aranżacji potrzebuje dziecko w wieku niemowlęcym, a innej starszak, który chodzi już do szkoły.

Urządzanie dziecięcego pokoju może być prawdziwą przyjemnością, aktualnie na rynku mnóstwo jest bowiem produktów przeznaczonych właśnie do takich wnętrz. Na https://babydoro.pl/ można znaleźć całe mnóstwo ciekawych propozycji, dzięki którym bez problemu przygotujemy pokój idealny dla naszego dziecka. Przy urządzaniu wnętrza warto brać pod uwagę zarówno podstawowe elementy wystroju, takie jak meble czy kolory ścian, jak i wszystkie dodatki i dekoracje, które budują odpowiedni klimat.

Podział na odpowiednie strefy

W każdym pokoju dziecięcym bardzo ważne jest odpowiednie rozmieszczenie stref. Bez względu na to, czy pokój należy do maluszka, czy do starszaka, muszą się w nim znaleźć strefy: wypoczynku, nauki, zabawy oraz przechowywania. Powinny być one jasno wydzielone, aby nie powodowały żadnych problemów z użytkowaniem. W strefie wypoczynku najważniejszym elementem jest wygodne łóżko, które powinno być dopasowane przede wszystkim do wieku i wzrostu dziecka. Warto wybierać takie modele łóżek, które umożliwiają wstawienie pod nie skrzynek czy pudełek. Dzięki czemu sporo zabawek czy przedmiotów codziennego użytku będzie można ukryć pod łóżkiem, co pozwoli na duże zaoszczędzenie przestrzeni oraz jej uporządkowanie.

Miejsce do nauki z ergonomicznymi meblami

projektowanie i aranżacja wnętrzOprócz strefy wypoczynku w pokoju starszego dziecka powinno znaleźć się miejsce do nauki, którego centrum będzie duże i wygodne biurko. Powinno ono znajdować się w pobliżu okna, aby dziecko miało jak najlepszy dostęp do światła dziennego. Poza biurkiem ważne jest wygodne i komfortowe krzesło, najlepiej takie, którego wysokość można bez problemu regulować. Wybierając meble do nauki należy zwracać uwagę przede wszystkim na ich wygodę oraz ergonomię. Dobrym rozwiązaniem są też meble, które rosną razem z dzieckiem. Najczęściej można w nich regulować wysokość blatów czy oparć. Dzięki temu jeden zestaw mebli może dziecku służyć przez wiele lat.

Warto pozostawić nieco wyboru dziecku

Poza strefą wypoczynku ważne jest również miejsce do zabawy, czyli ta część pokoju, w której zgromadzone są wszystkie ulubione zabawki. Nie zapominajmy również o strefie przechowywania, wyposażonej w szafy, regały czy półki, na których znajdują się ubrania czy inne niezbędne akcesoria. Planując przestrzeń w pokoju dziecięcym warto wziąć pod uwagę możliwości wnętrza oraz jego wielkość. W niewielkich pokojach dosyć trudno jest zorganizować podział na poszczególne strefy i siłą rzeczy czasem muszą się one przenikać. Aranżując dziecięcy pokój warto również pamiętać o odpowiednich dodatkach. Dobrze jest wybierać je wraz z pociechami, które same doskonale wiedzą, jak ma wyglądać ich ulubiony pokój. Jeśli na ścianie znajdą się fototapety czy naklejki, warto pozwolić maluchowi wybrać wzór czy ulubionego bohatera bajkowego. Dzięki temu dziecko będzie miało poczucie, że również aktywnie uczestniczy w aranżacji swojego miejsca.

Przyda się odrobina zieleni

W dziecięcym pokoju nie powinno również zabraknąć kwiatów, pod warunkiem, że będą to rośliny w żaden sposób nieszkodliwe dla maluchów. Najlepiej jest wybierać proste rośliny doniczkowe, które są łatwe w pielęgnacji i bezproblemowe. Dobrym rozwiązaniem mogą być fikusy czy paprotki, które ładnie się rozrastają, wprowadzają do wnętrza sporo zieleni, a przy tym przyciągają spojrzenia. Jeśli zieleń ma się znaleźć w dziecięcym pokoju, zawsze warto ustawiać doniczki z dala od dziecięcych łapek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.