Leczenie żylaków – z jakimi ograniczeniami liczyć się po zabiegu?

Leczenie żylaków jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Połączenie trzech prostych procedur sprawia, że skuteczność takiego leczenia jest na wysokim poziomie. Leczenie żylaków takie jak skleroterapia Warszawa pomoże Ci wrócić do korzystania z prostych przyjemności życia. Podobnie jak w przypadku każdego zabiegu medycznego, istnieją pewne ograniczenia dotyczące leczenia. Na szczęście w dniu zabiegu można wrócić do większości codziennych czynności!

Ograniczenia pozabiegowe zależą od rodzaju zastosowanego leczenia żylaków. W przypadku wszystkich zabiegów zaleca się chodzenie. Chodzenie sprawia, że krew przepływa przez normalnie funkcjonujące żyły. Zmniejsza to już małe ryzyko powstania zakrzepów krwi. Będziesz także musiał nosić pończochy uciskowe na leczonej nodze przez tydzień po każdym zabiegu. Możesz wznowić większość codziennych czynności z kilkoma ograniczeniami.

Ablacje RF i laserowe

Po zabiegach ablacji radiowej lub laserowej ważne jest, aby przez co najmniej tydzień po zabiegu unikać forsownych ćwiczeń lub innych czynności. Obejmuje to:

  • bieganie,
  • jazdę na rowerze,
  • brzuszki itp.

Zwiększone ciśnienie spowodowane przyłożeniem może wepchnąć krew do leczonej żyły, powodując niepowodzenie leczenia. Z tego samego powodu musisz unikać podnoszenia czegokolwiek o wadze ponad 20 kg, chociaż możesz podnosić i nosić swoje małe dziecko. W twojej nodze będzie małe nacięcie w miejscu dostępu do żyły. Ważne jest, aby po zabiegu był on czysty i suchy. Po dwóch dniach można wziąć prysznic, ale należy unikać moczenia leczonej nogi przez 7 dni po zabiegu.

Ambulatoryjna flebektomia

Po ambulatoryjnej flebektomii (usunięciu wybrzuszonych żył) obowiązują te same ograniczenia. Przez tydzień należy unikać forsownych ćwiczeń i podnoszenia ciężarów. Wzdłuż wybrzuszonej żyły zostaną wykonane małe nacięcia. Te nacięcia należy utrzymywać w czystości i suchości przez 2 dni. Następnie ważne jest, aby nie moczyć nacięć przez 10 dni po zabiegu, aby zminimalizować ryzyko infekcji.

Skleroterapia

Po skleroterapii ważne jest również, aby przez tydzień unikać forsownych ćwiczeń i podnoszenia ciężarów. Działania te mogą wymusić usunięcie leku obliterującego z żył, sprawiając, że leczenie jest nieskuteczne. Unikaj siedzenia lub stania przez dłuższy czas. Nie należy też moczyć leczonej nogi przez 48 godzin po zabiegu, aby zmniejszyć ryzyko infekcji.

Nie pozwól, aby ból i pojawienie się żylaków uniemożliwiły Ci cieszenie się życiem. Przyjdź do odpowiedniej, renomowanej kliniki aby porozmawiać na ten temat z ekspertami od leczenia żylaków, a jeszcze lepiej – jeśli już wiesz, że masz ten problem, najlepiej umów się na bezpłatne badanie żylaków już dziś!

Możesz cieszyć się pięknymi nogami bez bólu, bo takie możliwości daje dzisiejsza medycyna – trzeba się tylko rozeznać w tym temacie i zacząć z tego korzystać według własnych potrzeb i preferencji, jako priorytet stawiając własne zdrowie i dobre samopoczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.