Letnia praca sezonowa – najpopularniejsze stanowiska

Lato to gorący sezon dla wielu branży, dlatego najczęściej to właśnie wtedy pracodawcy zatrudniają największą ilość pracowników. Niemniej, należy zwrócić uwagę, które firmy rzeczywiście mają potencjał i są w stanie zapewnić nam odpowiednie warunki pracy. Oto przegląd najpopularniejszych stanowisk podczas letniej pracy sezonowej.

1. Pracownik ogrodnictwa

W okresie letnim wiele portali pracy (m.in. Pracuj.pl) dosłownie pęka w szwach od ogłoszeń związanych z ogrodnictwem. Dotyczy to zwłaszcza pracy za granicą, przeważnie na południu Europy. Lato to bowiem okres zbiorów m.in. winogron oraz oliwek. Plantatorzy potrzebują wówczas ogromnych sił i środków, za pomocą których będą mogli zebrać owoce bądź warzywa. Prace to są wysoko płatne, niemniej należy pamiętać, iż bardzo ciężkie. Na tego typu stanowiskach doskwiera przede wszystkim ekspozycja na warunki atmosferyczne oraz fakt, że większość obowiązków związanych jest z wysiłkiem fizycznym.

2. Pracownik gastronomii

Pracownicy szeroko pojmowanej gastronomii, czyli zarówno kelnerzy i kelnerki, jak i obsługa budek z lodami, są bardzo pożądani w sezonie letnim. Dotyczy to zwłaszcza miejscowości turystycznych i kurortów wakacyjnych, gdzie głównymi klientami są wczasowicze. Na większości takich stanowisk praca nie jest skomplikowana i nie wymaga specjalnych kwalifikacji. Należy jednak pamiętać, że bywa ona ciężka i może odbywać się w godzinach nocnych.

3. Hostessa/Host

Lato to sezon największych eventów i wydarzeń branżowych. Do obsługi tego typu imprez potrzebni są m.in. hostowie i hostessy, czyli pracownicy eksponujący wybrany produkt bądź usługi. Przeważnie do ich obowiązków należy reprezentowanie wybranej firmy i użyczanie własnego wizerunku na jej rzecz. Praca ta rekomendowana jest głównie osobom młodym o nietuzinkowej aparycji. Szczególnie polecane są tutaj osoby chcące pracować w przyszłości w branży modowej lub modelowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.