Limitowane kredyty preferencyjne

Ponad 5,3 miliona złotych dopłat otrzymają banki do nowo zaciąganych kredytów inwestycyjnych oraz ponad 7 milionów limitów w kwestii spłaty zobowiązań.

Dzięki temu, rolnicy w pierwszym półroczu bieżącego roku będą mogli skorzystać łącznie z 698 milionów złotych kredytów na bardzo preferencyjnych warunkach. Dopłaty do tych kredytów pochodzą z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Wspomniana instytucja poinformowała całkiem niedawno, że przyznała współpracującym bankom limity akcji kredytowej oraz dopłat związany z oprocentowaniem kredytów. Mowa tutaj głównie o tzw. kredytach preferencyjnych, które są przeznaczone na inwestycje oraz finansowanie zobowiązań cywilnoprawnych. Takie kredyty inwestycyjne będą udzielone na bardzo preferencyjnych warunkach, także warto z nich skorzystać.

Skoro już mówimy o inwestycjach, to trzeba tutaj wymienić przede wszystkim rolników. Będą mogli oni skorzystać w sumie 698 milionów złotych kredytów, gdyż dokładnie na taką kwotę pozwolą ustalone limity. Rolnicy mają możliwość wybrania jednej z trzech linii kredytowych – na inwestycje w zakresie rolnictwa i rybactwa śródlądowego, na zakup użytków rolnych oraz na inwestycje związane z przetwórstwem produktów rolnych, ryb, skorupiaków i mięczaków oraz nawet na zakup udziałów oraz akcji.

Niektórzy rolnicy będą mogli również wziąć preferencyjny kredyt na poczet obowiązków cywilnoprawnych z linii ZC. W takim przypadku, limity dopłatą zostały określone na 7,2 miliona złotych. Dzięki temu, banki współpracujące z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będą mogły udzielić kredytów na łączną kwotę 375 milionów złotych.

Jak widać, ARiMR stara się realnie wspierać obywateli w ich rozwoju. Każdy bank współpracujący z tą instytucją będzie w stanie udzielić wspomnianych kredytów na bardzo preferencyjnych warunkach. Niemniej jednak, wszystkim którzy chcą skorzystać z tej oferty zalecamy pośpiech. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak to jest z dopłatami – są bardzo popularne i niestety również bardzo szybko się kończą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.