Miód lipowy – dlaczego warto go spożywać?

Miód lipowy to bardzo dobrze znany nam produkt spożywczy, którego nie może zabraknąć w naszej codziennej diecie. Niezaprzeczalnie można stwierdzić, że miód to samo dobro. Przede wszystkim dostarcza nam dużo wartości odżywczych, jest bardzo słodki, a co ważne doskonale wpływa na nasze zdrowie i co za tym idzie również na nasz organizm.

Miód lipowy

Bardzo popularną odmianą miodu jest miód lipowy. Ten miód jest w stu procentach pochodzenia naturalnego i dostarcza nam mnóstwo wartości odżywczych, przez co ma tylko i wyłącznie pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Miód lipowy otrzymujemy z nektaru i dziś uważany jest on za jeden z najcenniejszych miodów nektarowych. Miód ten bardzo dobrze wpływa na nasze samopoczucie. Jest to też naturalny antybiotyk, który jest w stanie poradzić sobie z grypą, przeziębieniem i innymi objawami naszego gorszego samopoczucia. Oprócz tego bardzo ważną rolę miód lipowy odgrywa w naszej kuchni. Posiada on bardzo dobry smak, co sprawia, że może stać się dodatkiem, czy też urozmaiceniem bardzo wielu potraw. Najważniejsze cechy charakterystyczne tego miodu to bursztynowy kolor, zapach kwiatów lipy. Natomiast po krystalizacji miód lipowy przyjmuje postać kremu i barwę złocisto-żółtą. Warto stawiać na produkty pochodzenia naturalnego z wielu względów. Miód lipowy jest jednym z takich produktów, który jest w stanie tylko i wyłącznie pozytywnie wpłynąć na nasz organizm. Jego właściwości lecznicze mówią same za siebie. Należy jednak pamiętać, o osobach, które mogą być uczulone na jakikolwiek składnik. Reakcje alergiczne mogą występować w związku z różnymi produktami, również miodem, dlatego alergicy zawsze muszą się mieć na baczności.

Miód z odsklepin

Również bardzo popularnym miodem, na który zdecydowanie warto zwrócić swoją uwagę, jest miód z odsklepin. Na samym początku, warto odpowiedzieć sobie na bardzo ważne pytanie. Mianowicie, czym są odsklepiny? Wszystkie pszczoły znoszą nektar do komórek w plastrze, które przyjmują kształt sześciokąta. Jak wiadomo, miejsce w takich komórkach jest ograniczone i gdy tylko zostaną one zapełnione nektarem pszczelim, to pszczoły pokrywają obdarowany miód warstwą wosku. Taka warstwa wosku jest bardzo wysokiej jakości, ponieważ chroni dojrzały miód przed czynnikami zewnętrznymi, które na ten miód oddziaływają. Taki niczym niezanieczyszczony wosk ma wiele właściwości odżywczych i co ważne doskonale wpływa na nasz organizm. To właśnie ten wosk, który nasączony jest miodem i pełen enzymów nazywany jest miodem z odsklepin. Miód z odsklepin to bardzo dobry produkt dla każdego. Przeważnie stosuje się go do leczenia chorób zatok, posiada silne działania przeciw bakteryjne, a także chroni nas przed licznymi wirusami. Zdecydowanie spożywanie miodu, prędzej czy też później wyjdzie nam na plus. Warto mieć tutaj na uwadze przede wszystkim swoje zdrowie. Jednak oprócz tego, że taki miód działa pozytywnie na nasz organizm, to nam również pamiętać o tym, że daje on nam niesamowite doznania smakowe, co znacząco urozmaica nam również wiele potraw.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.