Live streaming: które branże mogą z tego trendu skorzystać najbardziej?

Dodawanie video streamingu do firmowej witryny internetowej to jedna z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić, aby poprawić swoją witrynę i przyciągnąć do niej jeszcze więcej zainteresowanych użytkowników. Na przykład witryna ze sprzętem tenisowym z filmem z grą pomiędzy dwoma najlepszymi międzynarodowymi graczami jest o wiele bardziej interesująca i atrakcyjna niż prosta strona z takim asortymentem. Film wideo zwiększa wartość witryny i pomaga widzom lepiej zrozumieć i docenić wartość produktów.

Każda niszę biznesową może wykorzystywać tę technologię w celu ulepszenia swojej witryny, aby konsumenci mogli lepiej zrozumieć sprzedawany produkt lub usługę, ale w szczególności branże takie jak:

• kosmetyczna → live streaming z nakładania makijażu
• turystyczna → pokazywanie transmisji wydarzeń w hotelu czy spa
• motoryzacyjna → prezentacja samochodu
• instrumenty muzyczne → live streaming z gry na wybranym instrumencie

I tak dalej, i tym podobne – możliwości są niezliczone.

Dlaczego jeszcze warto?

Dodanie filmu bezpośrednio do witryny daje przewagę nad konkurencją i jest to główny powód, dla którego warto rozważyć streaming video dla Twojej firmowej witryny (można rozważyć także facebook streaming). Ważne jest, aby zrozumieć, w jaki sposób te filmy sprawiły, że możesz jeszcze bardziej ze swoja ofertą wyróżnić się w internecie. Jeśli chcesz opublikować własną treść wideo, aby stworzyć wysoce interaktywną witrynę internetową, musisz zrozumieć, jakie działają te strumieniowe filmy, aby w pełni zoptymalizować technologię.

Jak wykorzystać live streaming w pełni, czyli dodawanie filmu do strony

onestream_800x600Istnieją dwa sposoby dodawania wideo do strony internetowej. Po pierwsze, poprzez bezpośredni link do wideo, a po drugie, dodanie filmu przez osadzony plik. Najłatwiejszą opcją dla wydawców i właścicieli firm jest korzystanie z bezpośrednich linków. To tylko proste hiperlinki, które wskazują film. Hiperłącze jest po prostu dodawane gdzieś do treści strony internetowej. Jeśli ten tryb jest używany do live streamingu, plik wideo zostanie otwarty w domyślnym odtwarzaczu multimedialnym użytkownika Internetu. Gdy użytkownik kliknie łącze do pliku Windows Media, plik zostanie odtworzony w programie Windows Media Player. Ten układ daje użytkownikom kontrolę nad tym, jaki wszystko będzie odtwarzane w pliku. Może to być niekorzystne dla wydawcy, ponieważ nie ma kontroli nad tym, jak użytkownik będzie przeglądał plik.

Drugą opcją strumieniowania wideo jest wbudowany plik wideo.

Zaletą tej metody jest możliwość kontrolowania sposobu wyświetlania wideo. Plik musi być umieszczony na stronie internetowej. Aby to zrobić, należy wiedzieć, jak dodać kody HTML do strony internetowej. Może to być trudniejsza opcja. Jednak istnieją doświadczone osoby, które pomogą Ci osiągnąć najlepszy wynik. Dodawanie filmów może być trudne zwłaszcza dla pierwszego filmu, więc poszukaj pomocy w celu prawidłowego zrozumienia procesu. Pomoce mogą być dostarczane przez ekspertów znających się na doskonaleniu strumieniowego przesyłania multimediów w celach biznesowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.