Majsterkowicz potrzebny od zaraz – gdzie szukać zleceń?

Początki w zawodzie zawsze bywają utrudnione, szczególnie w przypadku majsterkowicza, który musi się liczyć z wysoką konkurencją na rynku. Brak możliwości przedstawienia efektów pracy sprawia, że potencjalni zamawiający obawiają się, czy posiadamy odpowiednie kwalifikacje. Jednak nie warto zrażać się trudnościami w poszukiwaniu zleceń. Jeżeli tylko jesteś pewny, że to co robisz daje odpowiednie rezultaty możesz podjąć ryzyko, a efekty z pewnością będą zadowalające!

Jak zacząć pracę na swoim?

Jeżeli jeszcze nie posiadasz własnej dokumentacji zdjęciowej, przedstawiającej efekty pracy możesz to szybko nadrobić. Jako złota rączka z pewnością nie raz naprawiasz coś w domu lub u swoich bliskich. Kolejnym razem, zanim podejmiesz się jakiejkolwiek naprawy czy przeróbki zrób zdjęcia „przed”. Następnie udokumentuj każdy pojedynczy etap prac. Mogą to być zdjęcia po zakończeniu każdego z kamieni milowych. Na zakończenie zrób zdjęcie „po”, które po zestawieniu z tym pierwszym da wgląd na Twoje umiejętności https://fixly.pl/rejestracja/wykonawca.

Ciekawą propozycją może być również nagrywanie procesu pracy. Poproś kogoś z rodziny o pomoc w udokumentowaniu przeróbek lub wykorzystaj do tego statyw. Pamiętaj, że na filmie nie ma miejsca na jakąkolwiek pomyłkę. Każde niedociągnięcie będzie natychmiast wychwycone przez pile oko potencjalnego klienta.

Jak wyszukiwać zlecenia

Gdy już masz przygotowany podkład pod własną działalność, możesz przejść do kolejnego etapu, jakim jest wyszukiwanie zleceń. Z uwagi na to, że rynek jest już przesycony ofertami majsterkowiczów, w pierwszej chwili może Cię to przerazić. Jednak korzystając z odpowiednich źródeł wyszukiwania zleceń, z pewnością uda Ci się zapełnić kalendarz. Poniżej przedstawiamy najciekawsze propozycje miejsc do wyszukiwania pracy dla złotej rączki:

  • Fixly – portal ten gwarantuje ci nieograniczone możliwości. Możesz zarówno szukać zleceń, jak i samodzielnie się ogłaszać.
  • Facebook – skorzystaj z możliwości portali społecznościowych. Zapisz się na tematyczne grupy i wrzucaj swoje ogłoszenia. Poproś znajomych o pomoc w polecaniu twoich usług.
  • Poczta pantoflowa – zdecydowany numer jeden, który zawsze działa. Poproś znajomych i rodzinę o polecanie twoich usług. Dodatkowo od klientów zbieraj listy referencyjne, które poświadczą ich zadowolenie z wykonanej przez ciebie realizacji.
  • Strona WWW – jeśli tylko jesteś na to gotowy, załóż własną stronę internetową, na której przedstawisz zakres oferowanych przez siebie usług. Pamiętaj, że profesjonalny majsterkowicz jest obecnie w cenie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.