Mały lokal – duże potrzeby, czyli rozmowa o punkcie gastronomicznym „od kuchni” z Markiem Lisowskim – właścicielem sieci budek z hot dogami

Jak udekorować mały lokal gastronomiczny?

Cóż najlepiej byłoby go powiększyć, przez wyburzenie ścian, łączenie pomieszczeń i tak dalej. Wiadome jest jednak, że nie zawsze się da tak zrobić.

To w jaki inny sposób można go powiększyć?

W takim wypadku pozostaje nam zatrudnienie dobrego dekoratora wnętrz. Po pierwsze sala dla gości.Tu muszą panować jasne kolory, warto również zainwestować w duże lustra, które optycznie powiększają wnętrza i zrezygnować z niepotrzebnych bibelotów. Taki lokal musi być przede wszystkim użytkowy i przytulny. Goście nie mogą odnieść wrażenia, że mówiąc potocznie, siedzą jeden na drugim. Warto zatem zainwestować także w dobrej jakości sprzęty praktyczne. Zrezygnujcie z kanap i ław, a zastąpcie je małymi stolikami z krzesłami. Na stołach niech stoją tylko niezbędne rzeczy, niech znikną z nich wszelkiego rodzaju dekoracje, kwiaty, świece. W niedużych pomieszczeniach sprawdza się zasada im mniej, tym lepiej.

A co z innymi pomieszczeniami?

Łazienka może być koedukacyjna. Ważne jednak, aby zawsze panował w niej idealny porządek. Kuchnia jednak nie powinna być zbyt ciasna, ale też nie musi przypominać salonu. Ważne jest, aby wszystkie sprzęty były w niej dobrej jakości i odpowiednio rozmieszczone, czyli na przykład nie stawiamy pieca czy kuchenki przy zlewozmywaku. Istotną rolę pełnią tu także blaty użytkowe, na których kucharz przygotowuje potrawy.

Małe lokalne mają jednak wielkie potrzeby, z czym to jest związane?

Przede wszystkim z tym co oferują swoim klientom.   Nie ma znaczenia czy lokal jest mały czy duży, najważniejsze jest to, aby dawano w nim smacznie jeść. A do tego potrzebne są przede wszystkim świeże produkty. Im lepsze jedzenie, tym więcej gości. Dużą rolę pełni tu zaufana hurtownia gastronomiczna, w której kupując dane produkty, jesteśmy pewni, że są one dobrej jakości i świeże. Prawda jest bowiem taka, że klient zawsze wyczuje czy dany posiłek przygotowany jest z półproduktów, czy może jest to kupiona mrożonka. Mamy XXI wiek i ludzie są uświadomieni jakie jedzenie powinny podawać zarówno duże restauracje jak i małe bary. Ono musi być przede wszystkim świeże i zdrowe.

Duże lokale mają duże nakłady finansowe. Małe punkty gastronomiczne dysponują ograniczonym budżetem, czy zatem mają one szansę na zaistnienie na ryku gastronomicznym?

W tym momencie znowu podkreślamy, że mały lokal ma wielkie potrzeby, również z punktu widzenia marketingowego. Bowiem należy zainwestować w promocję. Tu dużą rolę będą pełnić social media i marketing bezpośredni, czyli po prostu wyjście z produktami promocyjnymi do ludzi w miasto, tak jak to robi jedna z restauratorek, w popularnym show. To bardzo dobry sposób na promocję, ale tu także dużą rolę będą pełnić świeże produkty z zaufanej hurtowni gastronomicznej.

Bardzo podkreśla Pan rolę hurtowni gastronomicznych…

Tak, bowiem nie wszyscy zdają sobie z niej sprawy. Kupując produkty niskiej jakości od nieznanych sprzedawców, ryzykujemy, że nasze dania nie będą miały odpowiedniego smaku i aromatu. A przecież one są tu najważniejsze i pozwalają wyrobić nam sobie pewną markę na rynku.

Dziękuje za rozmowę.

Artykuł opracowano wspólnie z firmą https://gastrok.pl/, dzięki której wyposażysz swoją restaurację w profesjonalny sprzęt gastronomiczny.

pobrane (3)

Jeden komentarz dla wpisu: “Mały lokal – duże potrzeby, czyli rozmowa o punkcie gastronomicznym „od kuchni” z Markiem Lisowskim – właścicielem sieci budek z hot dogami

  • 3 października 2017 at 08:39
    Permalink

    Każdy kucharz wie, jak ważną rolę kuchni pełnią dobrze wyczyszczone naczynia i narzędzia kuchenne. My w naszej restauracji przymierzamy się właśnie do wymiany starych zlewów na zlewozmywaki granitowe. Są o wiele trwalsze i łatwiej utrzymać z nich porządek. Polecam

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.