Manekin – manekinowi nierówny, zatem który wybrać?

Istnieje wiele rodzajów manekinów. W tym artykule nie będziemy skupiać się na manekinach krawieckich, ale na tych służących do ekspozycji ubrań w sklepie czy butiku. Manekiny tego rodzaju to w zasadzie pewnego rodzaju forma przedstawienia ludzkiego ciała. Te manekiny są używane do jednego (lub obu) z następujących celów omówionych poniżej.

Manekin a pobudzenie wyobraźni klienta

Aby pokazać, jak odzież będzie się prezentować na ciele człowieka. Handel detaliczny polega na pobudzaniu wyobraźni klienta – im bardziej detalista karmi wyobraźnię klienta o tym, jak może korzystać z produktu, tym większa szansa, że ​​on / ona dokona sprzedaży. Kiedy ludzie kupują ubrania, nie szukają tego, co wygląda i dobrze, szukają tego, w czym sami będą dobrze wyglądać i czuć się dobrze. Ubrania po prostu ułożone na stole produktowy mają niewiele wspólnego z wyobraźnią. Ten sam produkt założony przez człowieka? To zupełnie inna historia. Teraz jest więcej do pobudzenia dla wyobraźni. Jednak zatrudnianie modeli, którzy krążą wokół twojego sklepu, nosząc twoje produkty, jest dość drogie… Postaw na manekin:

Manekiny są ostatecznym substytutem ludzkiego modelu.

Manekiny są też po to, aby przyciągnąć uwagę kupującego. Wszyscy staramy się budować trwałe relacje z naszymi klientami. Często manekiny są kupowane po to, aby przyciągnąć klientów do produktów sprzedawanych przez sprzedawcę, mimo że te produkty nie miały nic wspólnego ze strojem. Na przykład sklep motocyklowy może kupić wiele atrakcyjnych kobiecych manekinów, i postawić je obok swoich motocykli. Klienci zauważają manekiny, a następnie pobudzają wyobraźnię. Także metodą stojącą za tym użyciem jest również inspirowanie wyobraźni jednak nie jest tutaj ona używana do sprzedaży czegokolwiek co założył manekin, a raczej do sprzedania produktu związanego z manekinem.

Rodzaj manekinów

Manekiny z pełnym ciałem (całopostaciowe) są bardzo imponujące i dlatego przyciągają uwagę. Pełne ciała nadają sklepowi także doskonały charakter i estetykę. Przekroje, takie jak torsy, ręce, głowa, stopy itp., Nie są tak imponujące, ale są lepsze jeśli komuś zależy na zaoszczędzeniu przestrzeni czy na oszczędnościach w pieniądzach. Manekiny wybranych elementów ciała będą również skupiać uwagę kupujących na tym, jak wyglądają ubrania na rzeczywistym ciele.

Realistyczny czy abstrakcyjny?

Realistyczne manekiny to te, które mają naśladować wygląd prawdziwej osoby. Ogólnie rzecz biorąc, manekin całego ciała (a nie przekrój) o realistycznie wyglądającym kolorze skóry oraz posiadający realistyczne rysy twarzy i ciała idealnie nadaje się do tej roli. Manekiny bezgłowe lub z „jajkiem” zamiast głowy nie są uznawane za realistyczne i są klasyfikowane jako abstrakcyjne. Nawet pełny manekin ciała o pełnych rysach twarzy ale całkowicie biały lub chromowany jest również uważany za abstrakcyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.