Marketing lojalnościowy – dlaczego jest aż tak skuteczny?

Prowadząc biznes, należy zwrócić szczególną uwagę na różne formy promocji. Celem jest bowiem nie tylko rozreklamowanie konkretnej usługi, ale także utrzymanie klienta po jego pozyskaniu. W tej sytuacji pomocny może być jeden konkretny rodzaj marketingu. O jaki sposób komunikacji rynkowej chodzi i dlaczego jest on tak skuteczny?

Co składa się na marketing lojalnościowy?

Marketing lojalnościowy jest niezwykle ważnym elementem walki o klienta. Dzięki wykorzystaniu kilku elementów można z łatwością zainteresować konsumenta i wyróżnić się z tłumu innych sklepów. Z jednej strony mamy do czynienia z promocjami na start, które przyciągają klientów, gdy po raz pierwszy zrobią zakupy w danym sklepie i zapiszą się do programu lojalnościowego. Z drugiej dysponujemy właśnie samym programem, który ma też zadanie utrzymać klientów.

Co daje program lojalnościowy?

Programy lojalnościowe są nastawione na utrzymanie klientów, a więc ich celem jest zwiększenie w ten sposób sprzedaży. Dzięki uczestnictwu w programie, klient otrzymuje konkretne benefity, które wpływają na jego decyzję zakupową. Mając do wyboru wydanie pieniędzy w sklepie, do którego społeczności należy, a w sklepie zupełnie z nim niezwiązanym, wybiera zwykle sprawdzone miejsca.

Jak wykorzystać media społecznościowe?

Agencja E-MarketingowaW marketingu lojalnościowym jest też miejsce na nowoczesne technologie. Mogą to być aplikacje dedykowane sklepowi czy programowi, ale także uczestnictwo w życiu mediów społecznościowych. Dzięki nim nie tylko sklep może przekazać bezpośrednią wiadomość do klienta oraz być blisko niego w każdej chwili, a więc być rozpoznawalnym, ale także zmuszać do współuczestnictwa w działalności firmy. W ten sposób zaczyna się utożsamiać się z marką.

Idealnie dopasowany do sytuacji

Marketing oparty na lojalności klienta musi być dopasowany do sytuacji, w której się poruszamy. Dlatego jeśli chcesz osiągnąć sukces, zdobyć klientów i ich przy sobie przytrzymać, musisz działać wyprzedzająco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.