Marketingowy alert: 5 najlepszych okolicznościowych okazji do sprzedaży perfum i kosmetyków

Handlowy dział, w którego skład wchodzą perfumy i kosmetyki to – trzeba przyznać – branża szeroka, niezwykle pojemna i przede wszystkim bez ustanku rosnąca w siłę coraz bardziej. W związku z pojawianiem się coraz to nowszych i bardziej atrakcyjnych produktów w urodowo-zapachowej ofercie, nabywamy ich sukcesywnie coraz więcej.

Dla osób związanych z tym biznesem i współpracujących z koncernami makijażowymi czy perfumeriami na kanwie promocyjnej czy marketingowej to nie lada wyzwanie. Stają przed nimi nowe zadania, bo klientela robi się coraz bardziej wymagająca. Marketingowcy muszą zadać sobie nieuniknione pytanie: kiedy zainteresowani mogą nabyć jeszcze więcej potencjalnie niezbędnych produktów? Pomocne może się okazać nieprzerwane trzymanie ręki na pulsie. Czas zastanowić się nad okolicznościowymi okazjami, które są najlepszym sprzedażowym gruntem dla handlu perfumami oraz kosmetykami.

Po pierwsze: Święta Bożego Narodzenia

Kwestia prezentów nigdy nie będzie komfortowa dla kogokolwiek, kto podjął już wyzwanie odnalezienia idealnego podarunku dla członka rodziny czy przyjaciela. Kosmetyki czy właśnie perfumy są prezentem na tyle uniwersalnym, że nawet w przypadku osób bardziej wymagających sprawdzą się znakomicie (choć rekordy popularności bije również puder https://www.perfumerianiebieska.pl/pl/p/Mayfair-Feather-Finish-puder-w-kamieniu-/826). Perfumerie oferują bardzo szeroką gamę zapachów – każdy nos bez wątpienia znajdzie wśród nich coś dla siebie. Dlatego też marketingowcy powinni dołożyć wszelkich swoich starań, by kosmetyczne produkty zostały rozreklamowane jak najlepiej już przed najgorętszym okresem zakupów z okazji Bożego Narodzenia. Święta sprzyjają każdemu możliwemu ruchowi sklepowemu. Z pewnością na rzecz kupna wspomnianych produktów przemawia ich praktyczność. Niezależnie od tego, jaki aromat czy kosmetyk znajdzie się w kolorowym pudełku pod choinką – bez jakichkolwiek wątpliwością można stwierdzić, że zostanie on przez obdarowanego wykorzystany.

Po drugie: Walentynki

01Święto zakochanych często bywa krytykowane z różnych stron ze względu na swój rzekomo przereklamowany charakter. Tymczasem prawda jest nieco inna. Wciąż znacząco duża liczba osób nabywa przed 14 lutego podarunki dla swojej “drugiej połówki pomarańczy”. Otacza nas wówczas miłosna atmosfera, czerwone lizaki i pluszowe misie zerkające z każdej możliwej witryny sklepowej. No cóż…czy od kolejnego pudełka czekoladek nie jest lepszym podarować drogiej sercu osobie zmysłowy zapach, który otuli ją niczym najcieplejszy koc w zimny wieczór?

Po trzecie: urodziny

W tym przypadku kwestia jest nieco podobna, jak przy sprawie świąt Bożego Narodzenia, jednak wymaga znacznie bardziej pogłębionego researchu. Perfumy i kosmetyki w charakterze prezentu urodzinowego sprawdzają się bardzo dobrze, szczególnie gdy pochodzą z luksusowej, wyższej półki cenowej. Skąd jednak mamy wiedzieć, w którym momencie najlepiej rozpromować ofertę? Mała podpowiedź: w przypadku Polski najwięcej urodzin przypada statystycznie w lipcu, sierpniu i wrześniu.

Po czwarte: “wejściówka”

Ile razy w życiu każdego (nie tylko klienta!) zdarzają się sytuacje nieco stresogenne, wymagające dobrego zaprezentowania się w oczach nowo poznanej osoby. Bardzo często zdarza się to podczas pierwszej wizyty w domu rodziców narzeczonego lub narzeczonej, na proszonych obiadach czy kolacjach firmowych. Istnieje również inna alternatywa – na przykład eleganckie spotkanie w domu któregoś z dalszych znajomych. Powoli nastaje era, w której butelka wina jako tzw. wejściówka przestaje być oryginalnym podarunkiem na przełamanie lodów. Teraz tryumfy święcą właśnie…perfumy dla gospodarza lub pani domu. Warto o tym pamiętać przy tworzeniu odpowiedniej kampanii reklamowej.

Po piąte: rozszerzanie strefy wpływów

Sklepy i koncerny łączą się ze sobą w spółki, nowe filie zostają otwarte w innych miastach czy województwach? Wykorzystajmy to! Imprezy otwarte z takiej właśnie dla wszystkich zainteresowanych (czyli potencjalnie przyszłych klientów) są znakomitym wabikiem i przepisem na skuteczniejszą, bardziej efektywną sprzedaż kosmetyków i perfum. Idzie to w parze ze zniżkami i promocjami, na przykład dla pierwszych stu osób w nowo otwartej siedzibie. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia – wszystko przy okazji takich właśnie otwarć można wykorzystać do zwiększenia sprzedaży.

Podobne artykuły na naszej stronie:
https://www.polskapraca.info/sprawic-pojawila-internecie/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.