Masz długi? Wyjdź z pętli zadłużenia!

Jeśli nie możesz spać ani normalnie funkcjonować, gdyż długi spędzają Ci sen z powiek, najwyższa pora je spłacić. Często wydaje się to niemożliwe, ale udowodnimy Ci, że z każdej sytuacji jest wyjście. Podpowiadamy, jak wyjść z tej patowej sytuacji. Dowiedz się, jak spłacić długi.

Spokój jest na wagę złota – doskonale o tym wiedzą o tym osoby zadłużone borykające się ze spłatą zadłużenia nawet kilka lub kilkanaście lat. Aby wyjść z tej sytuacji, należy przede wszystkim postanowić ją zmienić – motywacja to podstawa. Poniżej dowiesz się, jak działać, aby spłacić swoje zobowiązania.

Mam dług i co dalej?

Codziennie nurtuje Cię pytanie w stylu „mam dług i co dalej?”. Najwyższa pora je spłacić i wrócić do życia. Wielu zadłużonych ma podobne wątpliwości, głównie ci, którzy stracili płynność finansową. Perspektywa komornika, utraty mieszkania czy domu skutecznie faktycznie przeraża. Jednak wizyta komornika to naprawdę ostateczność, wcześniej możesz zacząć działać.

Jeśli jednak zaciągnąłeś kredyt lub wziąłeś pożyczkę, na pewno skontaktuje się z Tobą firma widykacyjna. Otrzymasz list, e-mail, telefony i SMS-y. Windykator określa kwotę, a także termin jej wpłaty. W ten sposób firma windykacyjna stara się odzyskać pieniądze lub ich część, mimo że zwykle tylko potęguje odczuwany przez Ciebie stres.

Wychodzimy z pętli zadłużenia

Możesz być zadłużony po uszy, a możesz zalegać z niewielką kwotą, o której nawet nie wiedziałeś. Niewiele potrzeba, aby stracić orientację w swoich finansach, używając kart kredytowych i limitu na koncie. Ostatnio bardzo popularne stały się kredyty konsumenckie, czyli chwilówki, pożyczki okazjonalne itd. Głównie to właśnie one zagrażają naszemu bezpieczeństwu finansowemu. Przede wszystkim powiedz sobie, że to koniec z zaciąganiem długów. Nie spłacaj poprzednich nowymi!

To radykalne podejście, ale jedyne skuteczne, aby wydostać się z pętli zadłużenia.

Nie unikaj kontaktu

Często osoby zadłużone unikają kontaktu z firmą windykacyjną – liczą, że wierzyciel przestanie się z nimi kontaktować. W ten sposób jednak jedynie pogarszamy swoją sytuację. Odsetki rosną, otrzymujemy coraz więcej wezwań do zapłatyoraz nurtujących telefonów. Porozmawiaj z windykatorem, spróbujcie wspólnie ustalić warunki i plan spłaty. Oblicz, ile jesteś w stanie spłacać. Przyjrzyj się także swoim wydatkom – co i gdzie kupujesz to kluczowe kwestie.

Prawdziwe potrzeby to m.in. opłaty za mieszkanie czy jedzenie, ale na pewno masz wydatki, które możesz zredukować. Nie jadaj na mieście, zapomnij o codziennej kawie w kafejce za rogiem, korzystaj z komunikacji miejskiej itd. Każda możliwość oszczędzania jest na wagę złota, gdyż faktyczny koszt długu w przypadku chwilówek i pożyczekiz para banków jest bardzo wysoki.

Pamiętaj, że każda sytuacja jest inna, ale rozmowa z przedstawicielem firmy windykacyjnej pozwoli Wam wspólnie ustalić plan spłaty zobowiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.