Stelaże do łóżek i materacy – spokojny i komfortowy sen

Wszyscy wiedzą, jak ważny jest spokojny i zdrowy sen. Jaki wpływ na jakość naszego snu mają stelaże do łóżek? Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę podczas zakupu odpowiedniego stelaża? Przeczytaj nasz artykuł, w którym postaramy się odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania w tej kwestii.

Czego będziesz potrzebował w swojej sypialni?

Czy wiesz, jakie są dwa najważniejsze elementy w naszej sypialni, które bezpośrednio decydują o jakości naszego snu i mają wpływ na optymalnie prawidłowe ułożenie naszego ciała podczas snu? Są to oczywiście stelaż do łóżka w połączeniu z odpowiednim materacem, którego celem jest zapewniene ciału amortyzacji.

Stelaże do łóżek – jaki rodzaj stelażu wybrać?

Stelaże do łóżek mogą być wykonane z drewna lub metalu. Spotkamy zarówno modele z regulacją lub proste – bez regulacji. W ofertach sklepów znajdzież także na przykład stelaż podnoszony, który umożliwia dostęp do skrzyni z pościelą. Wkład może także mieć regulację części lędźwiowej lub podnoszony zagłówek. Wszystko zależy od dokonanego przez Ciebie wyboru, który z kolei zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i upodobań.

Wymiar stelaży do łóżek ma duże znaczenie dla komfortu snu

To oczywiste, że producenci proponują swoim klientom różne wymiary stelaży do łóżek, od najpopularniejszych pod materace 140/200 czy 160/200 do tych bardziej nietypowych. W tym ostatnim wypadku są one zazwyczaj wykonywane na zamówienie.

Wysokiej jakości stelaż, będzie Ci służył przez długie lata, dlatego warto wybrać odpowiedni produkt w sam raz dla siebie. Wykonany ze starannie dobranych, a przede wszystkim dobrej jakości materiałów, produkt nie zacznie np. skrzypieć lub pękać po krótkim okresie użytkowania. Jeśli chcemy prawidłowo ustawić stelaż pod materac, warto też wziąć pod uwagę materiał, z jakiego jest wykonany. A do najczęściej wybieranych zalicza się m.in. stelaże z buku lub drewna sosnowego. Pamiętajmy także, że dobry stelaż powinien być też dostosowany do ciężaru naszego ciała – to jeden z parametrów, który koniecznie należy wziąć pod uwagę podczas wyboru.

Cechy wygodnego łóżka

Chcesz wybrać łóżko i stelaż, dzięki krótym wreszcie się porządnie wyśpisz? Kieruj się indywidualnymi, przede wszystkim zdrowotnymi potrzebami. Dobór odpowiedniego stelaża pod materac zależy m.in. od tego, czy jest on twardy, czy miękki. Warto dodać, że dobrze dobrane stelaże do łóżek mają wpływ na odprowadzanie wilgoci z materaca.

Zarówno łóżka twarde, jak i miękkie mają swoje wady i zalety. Łóżko zbyt twarde mocno naciska na stawy i kręgosłup, przez co ciało znajduje się w nieodpowiedniej pozycji. Z kolei, jeśli łóżko jest zbyt miękkie, to ciało się zapada – to również nie jest korzystna sytuacja. Dlaczego? Ponieważ wówczas mięśnie się napinają, a kręgosłup wygina. Dlatego uniwersalnym rozwiązaniem będzie elastyczny stelaż, który pozwala regulować zarówno twardość łóżka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.