Jeansy męskie – wszystko co musisz o nich wiedzieć!

W dzisiejszych czasach każdy z nas ma ulubioną parę jeansów w szafie. Zdarza się, że mamy ich nawet kilka, na różne okazje oraz różne kroje. Jeansy różnią się kolorami – jedni wolą stonowane, inni wręcz przeciwnie, krojem – czy są bardziej luźne czy raczej opinające. Mogą różnić się długością, są i tacy co wolą długość 7/8. Są te bardziej modne w danym okresie – teraz na przykład spodnie z dziurami obiegły cały świat. Jeansy na mężczyźnie pasują na formalne okazje oraz bardziej codzienne, zakłada je do pracy, ale też na kolacje czy wycieczkę.Oczywiście nie pomaga fakt, że idąc do sklepu zostajemy zbombardowani tymi wszystkimi typami.  Zdecydowanie ten typ spodni sprawdzi się na każdą okazję, czym jednak one się różnią, jak wybrać te właściwe?

Jeansy dla mężczyzn – podstawowe typy

Slim Fit- podkreślają figurę szczupłego mężczyzny, wyróżniają się ciasnym krojem ze zwężonymi nogawkami. Są stylowe, ale zarazem wygodne, delikatnie luźniejsze wokół ud. Dobrać do nich można dopasowaną koszulę bądź t-shirt.

Skinny Fit- wyszczuplone od talii po kostki, bardzo modne i stylowe, ale niezbyt wygodne.
Loose Fit- luźny krój, totalna swoboda i maksymalna wygoda. Nie przylegają do ciała.
Regular Fit- regularny krój, dopasowane od bioder po uda, rozszerzone nogawki.
Relaxed Fit- swobodny krój, który nie krępuje ruchów, luźne męskie jeansy.
Narrow  Fit- wąskie spodnie, dopasowane od kolan do kostek, w udach są luźne.
Jeansy z niskim stanem- kończą się poniżej talii, wybierane przez szczupłych i dobrze zbudowanych mężczyzn, którzy chcą pochwalić się swoim brzuchem.
Jeansy ze średnim stanem- uważane za idealne, ani za niskie, ani za wysokie, leżą wygodnie nad pępkiem, odpowiednie bez względu na budowę ciała.
Jeansy Tapered Fit- od bioder są proste, zwężają się od kolan w dół, przy kostkach bardzo dopasowane.

Jak dobrać jeansy do figury?

Pamiętajmy, aby dobrze wybierać dane kroje. To sprawi, że możemy wyeksponować to, co chcemy pokazać, a ukryć to co niekoniecznie jest mile widziane. Natomiast w tym wszystkim najważniejsza jest wygoda, ważne abyś Ty się w nich dobrze czuł.

Jeansy dla szczupłych mężczyzn

W tym przypadku idealne będą Slim Fit oraz Skinny Fit. Należy odpuścić sobie luźne kroje. Szczupły mężczyzna będzie świetnie wyglądać w przylegających spodniach. Pamiętajmy jednak o różnicy między dopasowanymi jeansami, a obcisłymi.

Jeansy dla dobrze zbudowanych mężczyzn

Jeżeli nie jesteś zwolennikiem obcisłych spodni oraz zbyt luźnych należy znaleźć „złoty środek”. Potrzebujesz jeansów, które odrobinę podkreślą zbudowane nogi, będą przylegać u góry i nie będą zbyt luźne. W tym przypadku pokuś się o wypróbowanie jeansów slim z prostymi nogawkami.

Jeansy dla mężczyzn XXL

Tu świetnie sprawdzą się Loose Fit – luźne, subtelnie zwisają i są bardzo wygodne. Warto pamiętać również o kroju Relaxed Fit, są one doskonałym zamiennikiem opinających spodni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.