Metamorfoza biura w weekend – od czego zacząć?

Aby zupełne odmienić przestrzeń biurową i sprawić, że siedziba firmy zyska zupełnie nowe oblicze, wcale nie trzeba przeprowadzać generalnego remontu. Już kilka zmian i dodatków wystarczy, aby wnętrze wyglądało o wiele bardziej elegancko i prestiżowo. Co więcej, koszty takiej metamorfozy również nie muszą być wysokie.

Siedziba firmy jest wizytówką przedsiębiorstwa i pełni funkcje reprezentacyjne, nie powinna więc być urządzona przypadkowo. Warto zadbać o to, by całe wnętrze stanowiło jednolitą i harmonijna całość. Jeśli na zmiany mamy tylko weekend, bo w tygodniu firma pracuje pełną parą, warto wszystkie prace bardzo dobrze zaplanować, aby w trakcie nie tracić czasu na rozmyślanie, planowanie czy dokupywanie niezbędnych akcesoriów czy elementów wykończenia wnętrza. Im lepiej przygotujemy się do prac remontowych i modernizacyjnych, tym szybciej i sprawniej będą one przebiegać.

Wejście zachęcające do odwiedzin

Większość firm na co dzień obsługuje klientów, którzy przybywają do siedziby firmy. Zadbajmy więc o to, by już od progu byli oni witani na odpowiednim poziomie. W tym celu trzeba zadbać o efektowne, eleganckie i solidne drzwi wejściowe, które będą wizytówką budynku. Drzwi powinny być dopasowane do architektury i stylistyki budynku. Jeśli obiekt jest tradycyjny, warto postawić na drwi o klasycznej stylistyce, jeśli natomiast budynek należy do tych bardziej nowoczesnych, również w wyborze drzwi lepiej zwracać uwagę na bardziej nowatorskie i designerskie rozwiązania. W poszukiwaniu dobrej jakości drzwi wykonanych z dbałością o najdrobniejsze szczegóły warto zajrzeć na http://www.art-tom.pl/ gdzie znajdziemy szeroki wybór kolekcji drzwiowych zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych. Drzwi wykonane z litego drewna będą najlepszym rozwiązaniem zarówno pod względem jakości, jak i trwałości.

Malowanie na szybko

drzwi koszalinAby szybko odmienić wnętrze firmy, warto także nieco odświeżyć ściany. To od ich wyglądu zależy ogólna aranżacja wnętrza, są bowiem tłem dla pozostałych elementów wystroju. Ściany najlepiej pomalować na jasne, przyjazne kolory. Dzięki temu optycznie powiększymy wnętrze i sprawimy, że będzie ono jaśniejsze. Świetnym rozwiązaniem i szybkim sposobem na przemianę ściany jest tez położenie efektownej fototapety z ładnym, przyciągającym spojrzenia widokiem. Dzięki temu całe wnętrze nabierze wyrazu. Warto wybierać takie fototapety, które będą nawiązywały tematycznie do branży, w jakiej działa firma. W firmie motoryzacyjnej świetnie sprawdzą się samochody, w biurze turystycznym – efektowne widoki z różnych stron świata, a we wnętrzach firm zajmujących się nowymi technologiami idealnie wyglądać będą zdjęcia różnych maszyn, urządzeń czy efektownych biurowców. Jeśli do aranżacji ściany dodamy dodatkowo odpowiednie oświetlenie, całe wnętrze będzie prezentowało się bardzo elegancko, a jednocześnie na remont nie wydamy zbyt wielu środków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.