Umowa najmu mieszkania w celu prowadzenia firmy – co powinna zawierać?

Wynajem mieszkania pod prowadzenie działalności gospodarczej zdarza się dosyć często zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach. Największym zainteresowaniem cieszą się lokale znajdujące się na parterze bądź takie, które zlokalizowane są w kamienicach, w których większość mieszkań przeznaczona jest pod wynajem dla firm. Jeśli chcemy wynająć mieszkanie pod firmę, warto najpierw bardzo uważnie rozejrzeć się na rynku tego rodzaju ofert.

Bez względu na to, czy interesują nas domy na sprzedaż Zambrów, kupno mieszkania w dużym mieście czy wynajęcie lokalu pod prowadzenie działalności gospodarczej, pierwszym krokiem powinno być uważne przejrzenie ofert, zapoznanie się z cennikami, jakie obowiązują na rynku. Dzięki temu będziemy wiedzieli, gdy trafimy na podejrzanie tanią ofertę, że na pewno gdzieś jest ukryty jakiś haczyk. W poszukiwaniu mieszkania pod prowadzenie firmy warto brać pod uwagę zarówno jego metraż i rozkład, jak również lokalizację, dojazd oraz miejsca parkingowe pod budynkiem. Nawet najlepszy lokal nie sprawdzi się, jeśli będzie znajdował się w miejscu z trudnym dojazdem, na przykład przy przedłużających się robotach drogowych, które potrafią trwać całymi latami.

Umowa wynajmu mieszkania dla firmy

Aby wszystkie formalności były załatwione bezproblemowo, najważniejsze jest podpisanie odpowiedniej umowy między właścicielem mieszkania a właścicielem firmy, który w lokalu chce prowadzić działalność. W umowie powinny znaleźć się zapisy dotyczące tego, jaka działalność będzie prowadzona w mieszkaniu. Najemca nie może w czasie trwania umowy całkowicie zmienić profilu działalności firmy na taki, który może okazać się uciążliwy dla sąsiadów. W umowie znajdują się również zapisy na temat tego, w jakim stanie faktycznym jest na etapie podpisywania dokumentu mieszkanie, a także na jakie prace remontowe może sobie pozwolić najemca. To ważne, aby w wynajętych pomieszczeniach móc wykonać prace remontowe czy aranżacyjne. Każdy właściciel firmy zwykle chce bowiem nieco dopasować wnętrza do indywidualnych potrzeb. Jeśli w umowie znajduje się zapis, że nie można zmieniać aranżacji czy nawet umeblowania wnętrza, raczej nie będzie to dobre mieszkanie pod prowadzenie firmy.

Korzystanie z usług agencji nieruchomości

Znalezienie dobrego mieszkania na prowadzenie firmy nie zawsze jest zadaniem prostym i szybkim. Czasem trzeba przejrzeć kilkadziesiąt ofert, obejrzeć na żywo wiele różnych lokali, zanim trafimy na taki, który w stu procentach będzie nam odpowiadał. Jeśli chcemy załatwić sprawę szybko i bez żadnych komplikacji, warto poszukiwania lokalu zlecić profesjonalistom z agencji czy biura nieruchomości. Firmy zajmujące się nieruchomościami często mają w swoich zasobach szereg ofert spełniających już na starcie oczekiwania klientów. Jeśli natomiast nic takiego się nie znajdzie, pracownicy biura nieruchomości szybko i skutecznie wynajdują lokale dopasowane do oczekiwań klientów. Korzystanie z usług biura nieruchomości pozwala na szybkie załatwienie kwestii wynajmu mieszkania. Co więcej, to pracownicy biura zajmują się takimi formalnościami, jak konstruowanie umowy czy negocjacje z właścicielem mieszkania. Jest to więc inwestycja w szybkie zyskanie nowego lokalu i możliwość rozwijania działalności.

Zamac.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.