Sprawdź, czego możesz się nauczyć od świętego Mikołaja – świetnego menadżera!

Wielu z nas patrzy na wzory do naśladowania, gdy zastanawiamy się, jak chcemy żyć, a posiadanie wzoru do naśladowania nie jest wyjątkiem. Wybierając osobę, która pomoże nam kształtować własne ścieżki kariery, często zwracamy się do mentorów lub osób odnoszących sukcesy w wybranych przez nas dziedzinach, celebrytów, a nawet znanych sportowców. Ale dlaczego nie zwrócić się do kogoś kultowego i utalentowanego w swojej dziedzinie – czy kiedykolwiek myślałeś o spojrzeniu na Świętego Mikołaja?

To nie jest żart – Mikołaj może być postacią fikcyjną, o której rzadko rozmawia się, aż do zimy każdego roku, ale być może myślenie o tym, jak radzi sobie ze swoją pracą, może dać nam wszystkim cenną lekcję o tym, jak najlepiej radzić sobie z własną.  Nie jesteśmy tu sami – inni zgadzają się, że możemy się wiele nauczyć z etyki pracy Świętego Mikołaja. Etyka pracy Świętego Mikołaja jest ponadczasowa – tak samo jak list od św. mikołaja. On, renifery i elfy pracują na najwyższym poziomie przez cały rok, przygotowując się na jedną noc. Jeśli uda Ci się powielić etykę pracy Świętego Mikołaja, Ty także możesz odnieść sukces, który przejdzie do historii.

Przyjrzyjmy się bliżej niektórym z najbardziej znanych nawyków pracy wesołego starego św. Mikołaja oraz temu, czego mogą Cię one nauczyć o Twojej karierze i drodze zawodowej.

Święty Mikołaj to świetny menedżer.

Pomyśl o tym, jak co roku Święty Mikołaj w stanie zmotywować i zainspirować lojalne elfy, renifery i wszystkich innych pracowników na Biegunie Północnym, aby zjednoczyć się i dokonać niemożliwego – dostarczyć prezenty wszystkim dobrym dzieciom na całym świecie za jednym razem noc. Jeśli myślałeś, że Twoja praca była stresująca i związana z intensywnymi terminami, pomyśl o ulu czynności, które mają miejsce w warsztacie Świętego Mikołaja każdego roku! Mimo wszystko Mikołaj jest w stanie skłonić swój zespół do wykonania zadania. Jeśli znajdziesz się na pozycji lidera, nadzorujesz zespół nad trudnym projektem i masz napięty termin, po prostu zadaj sobie pytanie „Co zrobiłby Święty Mikołaj?” aby pomyślnie przez to przejść.

Święty Mikołaj jest skoncentrowany na zadaniach.

Święty Mikołaj nigdy nie waha się ani nie odchodzi od swojej ważnej roli. Nie pozwala nawet, by presja bycia celebrytą powstrzymała go od krytycznych obowiązków. Pozostaje skupiony, zorientowany na cel i na zadaniu – podobnie jak Ty z każdym projektem, w którym uczestniczysz w swojej karierze.

Święty Mikołaj stawia innych na pierwszym miejscu.

Czy kiedykolwiek słyszeliśmy złe słowo o tym, że Mikołaj stracił opanowanie, narzekał na swoją pracę lub miał szaloną listę wymagań, które należy spełnić każdego roku, zanim zacznie pracować? Nie, i być może właśnie to sprawia, że ​​odnosi takie sukcesy. Święty Mikołaj stawia potrzeby wszystkich dobrych dzieci świata ponad swoimi. To zarówno inspirujący atrybut w pracy, jak i dobry sposób, aby nie dać się wykoleić z obowiązków zawodowych – niezależnie od tego, w jakiej dziedzinie się specjalizujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.