Misja: podnoszenie swoich kompetencji. Jak wybrać najlepsze szkolenia rekrutacyjne?

Jesteś rekruterem i czujesz, że przyszedł czas na kolejne szkolenie, które pomoże Ci w rozwoju Twojej kariery? Pamiętaj, by wybrać je z głową. W jaki sposób? Podpowiadamy.

Popytaj wśród znajomych rekruterów.

Z pewnością masz jakąś koleżankę czy kolegę w obecnej lub dawnej firmie, z którym najlepiej się dogadywałaś lub najlepiej Ci się pracowało. Poproś ją o radę w sprawie szkolenia. Może będzie w stanie jakieś Ci polecić? Taka opinia jest najlepsza, bo szczera i prawdziwa. Zawsze też możesz wybrać się o poradę do swojego szefa; na pewno będzie mu zależeć na tym, by jego pracownik podnosił swoje kompetencje. Wszak oznacza to też rozwój dla jego firmy.

Sprawdź, co mówią inni na LinkedIn, GoldenLine czy Facebooku.

Media społecznościowe to doskonały sposób na zasięgnięcie opinii osób o podobnych celach zawodowych. Możemy się założyć, że inni rekruterzy z całego kraju będą Ci w stanie polecić szkolenia, na które warto się wybrać. Nawiązuj zatem nowe kontakty i obserwuj dyskusje. Znakomicie sprawdzą się do tego grupy w portalach o pracy: GoldenLine i LinkedIn oraz na Facebooku, na którym właściwie można znaleźć wszystko.

Fora internetowe też wiele powiedzą.

Fora internetowe to prawdziwa skarbnica wiedzy na rozmaite tematy. Internauci wymieniają się spostrzeżeniami, polecając (bądź też odradzając) różne działalności – w tym takie oferujące szkolenia rekrutacyjne. Uważaj, by nie dać się nabrać na złą opinię wystawioną przez konkurencję, bo może się okazać, że to właśnie z jej powodu odrzuciłeś interesujące szkolenie.

Zrób własny research.

Po prostu wpisz w Google „szkolenia rekrutacyjne” i zobacz, jak prezentuje się oferta na pierwszych stronach wyników wyszukiwania. Wchodź po kolei na każdą stronę, przeczytaj dokładnie pogram szkolenia. Zwróć też uwagę na prowadzącego oraz cenę. Wybierz takie szkolenia, które będą organizowane przez firmę z pasją oraz misją wspierania przedsiębiorstw w pracy z ludźmi. Być może wydaje Ci się ten sposób bardziej czasochłonny, ale może być najskuteczniejszy. W końcu w poszukiwaniach kierujesz się swoją intuicją, a nie opiniami kogoś innego. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.