Młodzi klienci firm pożyczkowych

 

Wiek ma duże znaczenie przy zaciąganiu pożyczek czy kredytów. Wszyscy pożyczkodawcy, a tym bardziej banki, nie pozwalają na zaciąganie zobowiązań finansowych osobom niepełnoletnim. Nie posiadają one bowiem pełnej zdolności do czynności prawnych i nie mogą tym samym stać się kredytobiorcą lub pożyczkobiorcą. Wiek 18 lat jest graniczny dla oferowania młodym klientom pożyczek, także w systemie pozabankowym. Czy młodzi ludzie chętnie sięgają po pożyczki online?

Aktywni młodzi pożyczkobiorcy

Krajowy Rejestr Długów informuje, że pożyczki i kredyty coraz częściej są zaciągane przez młodych klientów, których wiek mieści się w przedziale 18-24 lata. KRD dodaje, że w tej grupie wiekowej dług sięga granicy pół miliarda złotych.

Coraz więcej młodych Polaków decyduje się na kredyty i pożyczki. Powodem jest łatwa dostępność pożyczek chwilówek, które często można otrzymać nawet bez konieczności udowadniania wysokości dochodów klienta. Chwilówki online są możliwe do uzyskania w krótkim czasie, nawet w kilkanaście minut od chwili złożenia wniosku pożyczkowego.

Same firmy pożyczkowe jak najbardziej udostępniają młodym pożyczki. Na przykład firma Moneyman.pl wymaga jedynie, aby klient miał więcej niż 18 lat i spełniał inne wymagania dotyczące przyszłych pożyczkobiorców, aby wypłacić mu pożyczkę.

Na co młodzi wydają pieniądze z pożyczek?

Portal o finansach osobistych Abc PożyczkiNa ogół celem pożyczek chwilówek zaciąganych przez młodych ludzi jest spełnienie doraźnych potrzeb. Może to być wyjazd wakacyjny z przyjaciółmi, chęć zakupu motoru czy pierwszego samochodu, konieczność urządzenia się w wynajmowanym mieszkaniu albo chęć kupienia nowoczesnego telefonu czy komputera. Konsumpcja zdecydowanie przeważa wśród celów pożyczkowych młodych pożyczkobiorców.

Z badania „Życie finansowe młodych Polaków” zrealizowanego przez Stowarzyszenie Program Wsparcia Zadłużonych we współpracy z BIG InfoMonitor wynika, że w swoich finansowych działaniach młodzi ludzie są mocno niekonsekwentni. Większość stoi na stanowisku, że zadłużanie uzasadnione jest przy poważnych zakupach i w sytuacjach życiowych, które naprawdę tego wymagają.

Tymczasem w badaniu nie brakowało przykładów co najmniej dziwnych inwestycji zrealizowanych z użyciem kredytu bankowego czy pożyczki. Najbardziej egzotyczne cele pożyczkowe to m.in. loty balonem, gry komputerowe, rejsy dalekomorskie, konie, łodzie, zakup czołgu czy opłacenie operacji plastycznych.

Jesteśmy pewni spłaty pożyczki

Właściwe dla młodych pożyczkobiorców jest to, że są przekonani o swoich szerokich możliwościach zdobycia pieniędzy na spłatę zobowiązania. 55 proc. młodych wypowiada się, że potrafi uzyskać pieniądze na spłatę pożyczki z własnej pracy lub z dodatkowych zajęć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.