Myślisz o klinkierze na fasadzie swojego biura? Dobrze myślisz!

Cegła jest od zawsze popularnym wyborem, jeśli chodzi o elewację nieruchomości komercyjnych. Jednak powoli zaczyna ustępować miejsca elewacjom klinkierowym. Wynika to z pięciu głównych zalet, które zarówno właściciele nieruchomości, jak i wykonawcy doceniają.

Klinkier zewnętrzny jest bardzo atrakcyjny ponieważ:

1. Ma podobny wygląd do naturalnych cegieł.

2. Jest bardzo lekki.

3. Jest łatwy w instalacji (nawet dla majsterkowiczów).

4. Zapewnia doskonałą izolację (szczególnie jeśli jest wykonany z wodoodpornego materiału kompozytowego).

5. Niesie oszczędności w porównaniu do naturalnych cegieł.

Niezwykle wszechstronny i trwały klinkier może być użyty do zastąpienia różnorodnych zewnętrznych materiałów elewacyjnych dla domu:

  • drewno

  • metal

  • cegła

  • winyl

Nie wspominając już o tym, że klinkier jest idealny również do zastosowania wewnątrz nieruchomości. A jeśli jesteś majsterkowiczem, możesz mądrze zainstalować go samodzielnie, bez konieczności wyciągania kalkulatora i obliczania kosztów korzystania z wykwalifikowanych murarzy. I nie wspominając o dodatkowej cenie posiadania sprzętu do obsługi ciężkich, pełnowymiarowych cegieł.

Jednak, należy pamiętać, że nie wszystkie nowoczesne płytki klinkierowe są zaprojektowane w ten szczególny sposób pasujący do użytku na zewnątrz. Trzeba porozmawiać z producentem, by pozyskać wszystkie potrzebne informacje.

Zakładając, że dana nieruchomość ma już wykończone ściany, wówczas klinkier zapewnia wszystkie zalety prawdziwej cegły, gdy jest prawidłowo zainstalowany.

Dodatkowo, wartość domu odsprzedaży natychmiast rośnie i będzie nadal w kolejnych latach szczególnie w porównaniu do tańszych opcji. Cegła klinkierowa ma wyglądać i zachowywać się jak prawdziwa. Te płytki są również zaprojektowane tak, aby były niezwykle łatwe do zainstalowania.

Poza tym, istnieją inne dodatkowe korzyści z używania klinkieru na zewnątrz swojej nieruchomości komercyjnej. To rozwiązanie jest lekkie, ale mocne: większość cegieł ma mniejszą grubość od cegieł konwencjonalnych. Ta lżejsza waga i wąska budowa sprawiają, że ​​są łatwe w obsłudze i montażu w odniesieniu do większości ścian mieszkalnych.

Doskonała izolacja i opcje dostosowywania to ich kolejne zalety. Płytki klinkierowe są klasyfikowane na podstawie ich poziomu izolacji. Daje to możliwość dostosowania stopnia izolacji w różnych częściach budynku, w którym zdecydujesz się na instalację.

Inną zaletą jest przystępność cenowa: koszty budowy i montażu konstrukcji z klinkieru są zwykle niższe niż w przypadku tradycyjnych ścian z cegły. Ponadto ten wybór jest łatwiejszy w utrzymaniu, co oznacza niższe koszty utrzymania na przestrzeni wielu lat.

Wartość, która się opłaca

Biorąc pod uwagę wiele zalet, jakie ma klinkier w porównaniu do innych opcji wyróżnić trzeba przede wszystkim:

  • Łatwość instalacji

  • Zapewnienie dodatkowej izolacji

  • Ognioodporność

  • Łatwa konserwacja

Na koniec, jeśli chodzi o wygląd i estetykę, ekspert powinien wiedzieć, że ściana klinkierowe jest w rzeczywistości wykonana z cegły, ale ma wygląd ceglany, który chcesz, za cenę, którą pokochasz. Zatem klinkier o doskonały wybór, aby uzyskać bogaty wygląd za rozsądną cenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.