Myślisz o samochodzie służbowym? Sprawdź czy to dobry pomysł!

Jako właściciel małej firmy możesz mieć ochotę zainwestować w samochód służbowy lub flotę, by przynieść korzyści swoim pracownikom. Atrakcyjność przyjazdu na spotkanie z klientami lub dokonywania dostaw w imieniu firmy za pośrednictwem błyszczącego, nowego samochodu prosto ze Stanów – to jest coś! Co więcej, wyróżnia się atrakcyjnością marki i starannie opracowaną tożsamością.

Ale, jak większość rzeczy w życiu, są i tutaj zdecydowanie plusy i minusy jeśli chodzi o samochód służbowy. Zanim więc zaczniesz poszukiwania pojazdu, weź pod uwagę następujące punkty:

Podatki mogą się skomplikować…

Istnieje szereg skomplikowanych przepisów podatkowych związanych z samochodami służbowymi, które mogą utrudnić cały proces. W niektórych przypadkach przepisy te mogą zmusić Cię do ponownego rozważenia tej inwestycji, ponieważ przeszkody, przez które możesz przeskoczyć, mogą sprawić więcej kłopotów niż jest to tego warte.

Mówiąc dokładniej, możesz zgłosić odliczenie podatkowe tylko wtedy, gdy pojazd lub flota jest używana jest wyłącznie do celów służbowych. Oznacza to, że Ty i / lub Twoi pracownicy muszą prowadzić ścisłą i staranną ewidencję, w tym:

  • kiedy pojazd był prowadzony

  • przez kogo

  • dokąd.

Jeśli pracownicy kiedykolwiek użyją samochodu na własny użytek, Urząd Skarbowy uzna to za “bezgotówkowe świadczenie dodatkowe”, co oznacza, że ​​część wartości samochodu będzie traktowana jako podlegająca opodatkowaniu rekompensata. Ale jeśli Twoi pracownicy kierują własnymi pojazdami do pracy, a następnie korzystają z samochodu służbowego w porze dziennej, rozsądne może okazać się zaoferowanie jednego jako atutu. Wciąż trochę skomplikowane? Przed dokonaniem zakupu możesz skonsultować się z księgowym.

Samochody firmowe wymagają regularnej konserwacji

Kolejną istotną kwestią przy podejmowaniu decyzji o zakupie samochodu firmowego lub floty jest regularne utrzymanie tych pojazdów. Ostatecznie ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz, jest to, aby jeden z twoich pracowników został unieruchomiony na poboczu drogi z powodu zaniedbanych problemów z konserwacją. Oczywiście, podobnie jak twój osobisty pojazd, samochody służbowe wymagają regularnych wymian oleju, napraw i nowych opon.

Na szczęście można znaleźć świetne oferty na niezbędny sprzęt, taki jak opony. Ale i samochody można kupić tak solidne iż częsta konserwacja będzie ograniczona do minimum np. https://autofromamerica.pl/, oferują szeroki wybór samochodów w różnych cenach.

Wybór odpowiednich pojazdów może być ograniczony

Dodanie samochodu służbowego do dowolnego zastosowania biznesowego będzie prawdopodobnie postrzegane jako wspaniały profit, ale niektórzy pracownicy mogą nie być tak entuzjastycznie nastawieni do tej nowej inwestycji. W zależności od tego, jaki rodzaj działalności posiadasz i jaki jest Twój budżet, możesz mieć ograniczone możliwości wyboru rodzaju pojazdu, który możesz kupić i zaoferować swojemu zespołowi.

W rzeczywistości, jeśli rozważasz zakup kilku super-tanich kompaktowych samochodów bez wielu dzwonków i gwizdków, może się okazać, że Twój zespół woli kierować własnymi samochodami wyposażonymi w radio XM, podgrzewane siedzenia i inne luksusowe funkcje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.