Sprzęt fitness w biurze – z czego najchętniej korzystają sekretarki?

Wiele nowoczesnych firm stawia na wyposażanie miejsc pracy w rozwiązania, które zapewniają pracownikom komfort, wygodę oraz możliwość zrelaksowania się w takcie wykonywania codziennych obowiązków. W dużych i małych firmach możemy więc coraz częściej spotkać siłownie oraz pomieszczenia wyposażone w podstawowy sprzęt do ćwiczeń. Umożliwia on oderwanie się od codziennych obowiązków i zrelaksowanie na aktywności fizycznej.

W biurach mniejszych i większych firm znajdziemy sprzęt fitness, który jest dopasowany do indywidualnych potrzeb pracowników. Sporo zależy od tego, na czym polega praca i czy pracownicy to panie, czy panowie. W zależności od płci, firmowe siłownie wyposaża się bowiem nieco inaczej. Panowie zdecydowanie wolą trening siłowy, im więc przydadzą się różnego rodzaju ławki do ćwiczeń, atlasy, worki bokserskie oraz wiele innych przyrządów, które pozwalają mocno się zmęczyć, a jednocześnie rozładować stres i napięcie, które pojawiają się w trakcie pracy.

Ćwiczenia dla sekretarek

Panie w biurze zdecydowanie preferują ćwiczenia bardziej modelujące sylwetkę oraz umożliwiające spalanie kalorii. Dobrym rozwiązaniem może być Kettler Bieżnia, a także rowery stacjonarne, steppery i inne urządzenia, które nie wymagają od ćwiczącego aż takiego wysiłku, jak w przypadku ćwiczeń siłowych. Jeśli chcemy wyposażyć firmę w sprzęt do ćwiczeń, warto dobrze zaplanować zarówno miejsce, jak i rodzaj urządzeń. W dużej firmie pomieszczenie powinno być naprawdę spore, aby umożliwić ćwiczenie w jednym czasie kilkunastu osobom. Jeśli firma jest niewielka, wystarczy małe pomieszczenie. Trzeba jednak zadbać o to, by było ono klimatyzowane, dobrze oświetlone, a także nieco oddzielone od innych firmowych pomieszczeń. Na siłowni najczęściej gra muzyka i jest dosyć głośno. Trzeba więc zadbać o to, by osoby ćwiczące nie zakłócały spokoju innym osobom, które zajmują się wykonywaniem codziennych obowiązków zawodowych.

Postaw na jakość sprzętu

Poza dobrze dobranym pomieszczeniem do ćwiczeń, siłownia w firmie powinna być doskonale wyposażone we wszelkie sprzęty, które są potrzebne do utrzymania dobrej kondycji czy dbania o ładną sylwetkę. Gdy decydujemy się na zakup sprzętu, warto stawiać na produkty wysokiej jakości, które są produkowane przez znane i renomowane firmy. Producenci nowoczesnego i dobrej jakości sprzętu sportowego dbają o to, by był on świetnie wyposażony, funkcjonalny, niezawodny i bezpieczny. Słabej jakości sprzęt, choć z pewnością jest tańszy, jest również bardzo awaryjny, często się psuje i odmawia posłuszeństwa. Jeśli zdecydujemy się na najtańsze urządzenia na rynku, możemy mieć niemal pewność, że po pewnym, całkiem niedługim czasie użytkowania będą one stały w siłowni i zajmowały tylko miejsce, bo ćwiczenia na nich będą niemożliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.