Najczęściej występująca przepuklina w zabiegu operacyjnym

Najczęściej występująca przepuklina

Przepuklina warszawa, dotyczy najczęściej partii brzucha i mówimy wtedy o przepuklinie brzusznej. Dochodzi do niej w momencie, kiedy w brzuchu zbierze się zbyt duże ciśnienie, wskutek czego narządy wewnętrzne zaczynają się przemieszczać i wydostają się poza jamę brzuszną. Co jest obserwowane jako wystający miękki guz. Złą decyzją jest bagatelizowanie jej, ponieważ nieleczona może doprowadzić nawet do martwicy jelit. Zanim do tego dojdzie, możemy zaobserwować niedrożność jelit, nudności czy wymioty oraz zatrzymywanie się stolca i gazów. Do jednych z częstszych przyczyn powstawania przepukliny jest otyłość. Mogą to także być choroby układu metabolicznego, jak cukrzyca. Z drugiej jednak strony może ona także dotknąć osoby, które ciężko trenują i dźwigają ciężary. Ryzykiem jej powstawania może być także ciąża, zwłaszcza mnoga lub duży noworodek. Pacjent borykający się z przepukliną brzuszną nie może liczyć, na to, że ona samoistnie zniknie a wraz z nią wszystkie dolegliwości. Trzeba pamiętać, że jest to uszkodzenie powłok brzucha, a przepuklina warszawa nadal będzie się powiększała, zwłaszcza u osób otyłych.

Ryzyko w ostateczności operacji przepukliny

Można więc zadać sobie pytanie, czy jeśli dojdzie do zabiegu przepukliny brzusznej, to ryzyko będzie duże? Odpowiedź jest uzależniona od jej charakteru i wielkości. Z pewnością im dużej będziemy czekać, tym operacja nabierze już wymiar ostateczności, co zwiększa jej ryzyko niepowodzenia, bo oznacza to, że przepuklina może być już uwięźnięta bardzo mocno. Z pewnością na ryzyko niepowodzenia operacji może także wpłynąć występująca u pacjenta cukrzyca, otyłość czy choroby serca. Oczywiście każda kolejna operacja także jest sama w sobie ryzykiem. Najkorzystniej jest więc operować przepuklinę brzuszną w momencie, kiedy jest ona mała i zdiagnozowana we wczesnym etapie.

Rozpoznanie, że mamy do czynienia z przepukliną brzuszną mogą dawać takie objawy jak ból przyrównywany do uczucia ciągnięcia. Ból ten w zależności od wykonywanych czynności może rozchodzić się po całym ciele. Wykonanie usg bądź tomografii może pokazać dodatkowo co zawiera stworzona w naszym ciele przepuklina i być wskazaniem do dalszych badań i leczenia.

https://grayseo.pl/sprzedaz-artykulow-sponsorowanych/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.