Pellet – najlepsza odpowiedź dla systemów automatycznego spalania

Pellety drzewne to rafinowane i zagęszczone paliwo z biomasy, które powstaje, gdy pozostałości drewna są prasowane pod wysokim ciśnieniem do jednakowej średnicy. Pellety drzewne mają jednolity kształt, rozmiar i gęstość i są idealne do systemów automatycznego spalania, takich jak piece na pellety i kotły.

Pelletyzując pozostałości drewna z biomasy pozyskiwanej w sposób zrównoważony i wysokiej jakości drewna odpadowego, miliony ton biomasy można wykorzystać na rzecz lokalnej gospodarki, jednocześnie chroniąc środowisko. Najbardziej znane są pellety są produkowane w zakładach produkcyjnych i można je kupić u sprzedawców takich jak skład węgla Brodnica, pellet Brodnica . Można też za nimi rozglądać się u niektórych sprzedawców dyskontowych.

Jakie są korzyści stosowania paliwa na pellet?

Pellety drzewne są wydajnym źródłem ciepła, ponieważ zawierają bardzo niski poziom wilgoci i popiołu w porównaniu ze zrębkami lub kordem drzewnym. Praktycznie cały materiał jest spalany i przetwarzany na ciepło. Jest to też rozwiązanie opłacalne – pellety drzewne są ekonomicznie konkurencyjne w stosunku do domowych paliw kopalnych i ogrzewania elektrycznego. W porównaniu z innymi alternatywami dla ogrzewania domu ceny pelletu są mniej zmienne.

Ten typ paliwa jest też naprawdę wygodny – worki z pelletami są łatwe do przechowywania. Tona granulatu zmieści się w ułożonych starannie workach na niedużym obszarze. Worki z pelletami wsypywane są bezpośrednio do zasobnika pieca, a regulacja szybkości przepływu paliwa do zasobnika jest łatwa dzięki niewielkiemu, jednorodnemu rozmiarowi pelletów.

Jest to też właściwy wybór dla osób czujących się odpowiedzialnymi za środowisko. Pellety drzewne są zrównoważonym źródłem paliwa, a ich spalanie jest neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla. Jest to też źródło odnawialne – pellety drzewne to produkt z biomasy wytwarzany z odpadów drzewnych lub innych produktów ubocznych trzebieży lasu. Według danych – pellety drzewne są nieograniczonym źródłem paliwa. Te produkowane lokalnie, granulatory drzewne:

• zapewniają miejsca pracy,
• wspierają lokalną gospodarkę,
• mogą prowadzić do niezależności energetycznej.

Masz jeszcze jakieś pytania dotyczące pelletów drzewnych? Poniżej kilka z najczęściej zadawanych pytań, które mogą się pojawić podczas korzystania nawet z najwyższej jakości pelletów drzewnych.

Jakie rodzaje drewna są zwykle używane w pelletach drzewnych?

Najwyższej jakości pellety drzewne składają się z mieszanki gatunków drewna liściastego – w tym osiki, jesionu, lipy, brzozy, klonu i dębu.

Czy w pelletach drzewnych są jakieś dodatki?

Najwyższej jakości pellety drzewne nie zawierają żadnych dodatków ani elementów niedrzewnych.

Jaka jest zawartość popiołu drzewnego w pellecie drzewnym?

Zawartość popiołu drzewnego to procent minerałów i innych materiałów nieorganicznych pozostałych po całkowitym spaleniu lub spaleniu pelletu drzewnego. Niektóre typowe pierwiastki występujące w popiele to wapń, potas i magnez.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.