Najlepsza polisa – czyli właściwie jaka?

Najlepsza polisa to pojęcie względne, nawet w przypadku ubezpieczenia OC, które zawsze ma identyczny zakres. Wybór optymalnego ubezpieczenia komunikacyjnego, jest bowiem zawsze kwestią indywidualną. Co najlepsza polisa OC, AC, NNW lub Assistance może oznaczać dla Ciebie?

Najlepsza polisa OC – nie zawsze najtańsza

Zacznijmy od obowiązkowego ubezpieczenia OC. Jego zakres reguluje polskie prawo, podobnie jak sumy gwarancyjne. W pewnym uproszczeniu można więc uznać, że najlepiej wybrać po prostu najtańszą polisę OC, aby nie przepłacać. Jest w tym sporo prawdy, ale sytuacja komplikuje się, gdy kupujesz pakiet ubezpieczeniowy, którego OC jest jedynie częścią. Nawet jeżeli potrzebujesz wyłącznie OC, oferty poszczególnych ubezpieczycieli różnią się zawartymi w cenie dodatkami.

Zastanów się więc, czy nie warto zdecydować się na wariant z podstawowym pakietem Assistance, który w razie wypadku zapewni Ci na przykład holowanie? A może potrzebujesz zielonej karty, aby bez przeszkód podróżować swoim autem na Ukrainę, do Rosji lub innych państw europejskich i z nią sąsiadujących?

Najkorzystniejsze ubezpieczenie AC – dopasuj polisę do swoich potrzeb

Najbardziej rozbudowane opcje AC obejmują wiele czynników ryzyka – kradzież auta, jego uszkodzenie w trakcie postoju, akty wandalizmu, szkody odniesione w wypadkach drogowych czy działanie warunków atmosferycznych i pożary. Decydując się na taki wariant możesz spać spokojnie, nie martwiąc się o potencjalne straty finansowe, ale składka za ubezpieczenie AC będzie wówczas bardzo wysoka.

Być może w Twoim przypadku wystarczy polisa obejmująca uszkodzenie auta, bo dużo poruszasz się nim po mieście i w dłuższych trasach, ale nigdy nie zostawiasz samochodu na niestrzeżonych parkingach? Dopasuj ubezpieczenie autocasco do swoich indywidualnych potrzeb!

Ubezpieczenie NNW – zadbaj o swoich bliskich

Jeśli chodzi o ubezpieczenie NNW, jego głównym zadaniem jest zabezpieczenie potrzeb finansowych Twoich i Twojej rodziny, gdyby kłopoty ze zdrowiem, a tym bardziej śmierć odniesiona w wypadku drogowym, mocno odbiły się na domowym budżecie.

Wybierając ubezpieczenie NNW dostosuj jego wartość do swoich oszczędności. Weź pod uwagę możliwość trwałej lub tymczasowej niezdolności do pracy. Koniecznie zwróć też uwagę na procentowy udział poszczególnych uszczerbków na zdrowiu w wartości ubezpieczenia.

Pakiet Assistance – szczególnie przydatny mniej doświadczonym

Pakiet Assistance jest dostępny w bardzo wielu wariantach – od podstawowego do najbardziej rozbudowanego. Pomyśl o tym, jaki zakres ochrony może być Ci potrzebny. Holowanie uszkodzonego samochodu to podstawa. W grę wchodzą też jednak usługi takie jak wymiana akumulatora, dotankowanie paliwa czy drobne naprawy w trasie. Jeśli czas to dla Ciebie pieniądz, regularnie pokonujesz dłuższe dystanse swoim autem, a w razie jego uszkodzenia niezbędne będzie Ci auto zastępcze, rozeznaj się w bardziej rozbudowanych wariantach Assistance.

Ubezpieczenia komunikacyjne najbardziej opłaca się kupować w pakiecie u jednego ubezpieczyciela. Narzędzia takie jak porównywarka OC bardzo to ułatwiają, bo wystarczy wypełnić prosty formularz ubezpieczeniowy:

https://kioskpolis.pl/kalkulator-moto/

Następnie porównujesz w jednym miejscu oferty wielu ubezpieczycieli. Poza zakresami poszczególnych polis, koniecznie weź pod uwagę ewentualne wyłączenia z odpowiedzialności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.