Hala namiotowa: rodzaje i zastosowanie namiotów halowych

Namiot sprawdzi się nie tylko na wakacyjny wyjazd. Pod pojęciem namiotów znajduje się także szeroka gama innych konstrukcji o szerokim zastosowaniu. Wśród nich znajdują się namioty halowe. Czym dokładnie wyróżniają się tego typu namioty? Jakie są ich główne rodzaje? Jakie mają one zastosowanie?

 

Namiot halowy – budowa

Konstrukcje jak namioty halowe składają się z ramy metalowej, na którą nałożony jest materiał – głównie w postaci wytrzymałej folii. Namioty tego typu mogą mieć różne kształty oraz wielkości, co powoduje, że mają one bardzo szerokie zastosowanie w różnych branżach.

 

Im większy namiot halowy, tym bardziej wytrzymała musi być jego konstrukcja. Duże znaczenie ma także prawidłowy montaż tego typu hal, ponieważ tylko wtedy, gdy będą one odpowiednio zamontowane, mogą zapewnić stabilność i bezpieczeństwo.

 

Na foliach namiotów halowych można także wykonać logo – dzięki temu mogą one stanowić także jeden z elementów wspomagających promocję firmy.

 

Rodzaje namiotów halowych

Hale namiotowe można podzielić na trzy główne kategorie pod kątem ich konstrukcji:

  • lekkie hale namiotowe
  • średnie hale namiotowe
  • ciężkie hale namiotowe

 

Do pierwszej kategorii, czyli lekkich hal namiotowych zaliczają się najprostsze i najlżejsze konstrukcje. Takie hale namiotowe producent poleca głównie na eventy oraz do rozkładania i składania każdego dnia. Mogą one sprawdzić się podczas wesel i innych eventów plenerowych, w trakcie wydarzeń jak targi, festyny, pikniki, do ustawienia przy sklepie jako dodatkowa przestrzeń do sprzedaży.

 

Średnie hale namiotowe są używane przede wszystkim jako konstrukcje o większych powierzchniach, ale ze względu na swoją formę są także dość łatwe i szybkie w rozkładaniu i składaniu. Używane są głównie jako tymczasowe obiekty plenerowe, wystawiennicze, bary letnie, obiekty handlowe.

 

Z kolei ciężkie hale namiotowe używane są głównie wtedy, gdy mają one służyć do ustawienia na dłuższy czas, na przykład jako hale magazynowe albo hale sprzedażowe. Wówczas mają najbardziej stabilną konstrukcję i wymagają trwałego zamocowania do podłoża.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.