Nasze wskazówki, jak właściwie dbać o kożuch damski!

Nie masz pewności, jak najlepiej dbać o kurtkę puchową bądź kożuch damski? Nie martw się! Musisz tylko opanować kilka sztuczek. W tym miejscu dzielimy się wszystkimi swoimi wskazówkami, które mogą pomóc ci dłużej cieszyć się udanym zakupem!

Przede wszystkim zalecamy używanie pralni chemicznej jako najlepszej opcji do pielęgnacji kurtki. Ale możesz także sam o niego zadbać, pod warunkiem ścisłego przestrzegania poniższych instrukcji.

Oto podstawowe kroki do właściwego dbania o kożuch damski.

Pierwszy krok: pranie

Możesz prać kurtkę w programie syntetycznym w 30 ° C, używając zwykłego detergentu. Aby zachować objętość podczas prania, polecamy pranie z inną odzieżą lub dwiema czystymi piłkami tenisowymi. Pomaga to przewietrzyć dół podczas prania!

Zalecamy dwukrotne przepłukanie.

Drugi krok: po praniu

Gdy wyjmiesz kurtkę z pralki, poczujesz się, jakby puch z niej zniknął. Zapewniam cię, że wciąż tam jest, ale przebywanie w wodzie go spłaszczyło! Po wyschnięciu przywrócisz mu dawną świetność.

Trzeci krok: suszenie To najważniejszy punkt w cyklu!

Polecam suszenie w suszarce bębnowej za pomocą programu syntetycznego. Jest to najlepszy sposób na przywrócenie piór i przywrócenie ich pierwotnej objętości.

Podobnie jak podczas prania, polecamy przewietrzyć kurtkę w okresie suszenia. Z piłkami tenisowymi lub wystarczającą ilością prania w pralce zrobisz wystarczająco dużo aby utrzymać je w ruchu. Ponownie, celem jest napowietrzenie puchu i umożliwienie mu powrotu do pozycji wewnątrz pikowania.

Polecamy również wykonanie 2 lub 3 cykli suszenia, aby puch był całkowicie suchy: widać to gołym okiem, ponieważ pikowanie kurtki odzyskuje objętość, którą można poczuć po naciśnięciu. Pomaga to, jeśli poklepiesz kurtkę między cyklami suszenia, aby oddzielić pióra w wyściółce.

Jeśli nie masz suszarki, możesz oczywiście wysuszyć kurtkę na sznurku. Może to jednak potrwać kilka dni, minimum 4 dni. Upewnij się, że kurtka jest po obu stronach otwarta na powietrze. Radzimy ją regularnie odwracać i poklepywać kurtkę kilka razy dziennie, aby zapobiec zlepianiu się piór. Nigdy nie susz kurtki na kaloryferze!

Uwaga: bez względu na technikę suszenia, jeśli puch nie zostanie całkowicie wysuszony, mokre pióra skleją się ze sobą i utworzą małe grudki, których następnie prawie nie da się rozdzielić. Trudno jest cofnąć obrażenia, zatem nie dopuść do nich. Zwróć na to tak baczną uwagę, jak tylko to możliwe.

Jeśli pomimo tych środków ostrożności pojawią się plamy lub pozostaną jakiekolwiek niepożądane zapachy, po prostu wypierz kożuch ponownie, najlepiej w pralni chemicznej. Nie ma lepszego sposobu na to, żeby się tego pozbyć.

Taka metoda jest szczególnie wskazana dla osób, które chcą zaoszczędzić czas i nie mają ochoty czy chwili na to, by samodzielnie zająć się pielęgnacją kożucha damskiego. Oddając swoją ulubioną zimową kurtkę w ręce profesjonalistów można mieć pewność, że powróci do czystości najszybciej jak to możliwe i to bez żadnego uszczerbku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.