Nazwa dla firmy w branży weselnej – jak znaleźć tą idealną?

Znalezienie idealnej nazwy dla swojej firmy weselnej może być trudne. Ta nazwa niesie ciężar opisywania tego, co robisz, co czyni cię niepowtarzalnym i kto powinien cię zatrudnić – wszystko musi pomieścić te parę słów. Nic dziwnego, że jest to ciężkie zadanie! Nie trzeba dodawać, że warto zastanowić się nad nazwą firmy.

Myśl kreatywnie

Zanim zdecydujemy się na konkretny zakres nazewnictwa, musisz dokładnie określić, co chcesz, aby Twoja marka uściślała przez odpowiadanie na te pytania:

• Kto jest idealnym klientem, którego chcę przyciągnąć do swojej oferty?
• Jakie słowa chcę kojarzyć z moją firmą?
• Które z tych słów będę atrakcyjne dla tych idealnych klientów?

Kiedy już odpowiesz na te pytania, zacznij burzę mózgów. Wyjmij kartkę papieru i zanotuj jak najwięcej słów. Pisz dopóki nie wypełnisz co najmniej całej strony. Następnie zacznij kombinować łącząc słowa i próbując zestawiać różne frazy, dopóki nie masz co najmniej pięciu dobrych nazw dla swojej firmy weselnej. Skorzystaj z poniższych wskazówek i narzędzi.

Niech to będzie proste i krótkie

Nazwa firmy powinna być krótka i łatwa do zrozumienia, najlepiej jeśli zawiera nie więcej niż trzy słowa. Powinieneś opisać to, co robisz, aby pary narzeczonych wiedziały w ciągu kilku sekund, co chcesz im zaoferować. Wiem, że firmy takie jak eBay, Google i Flickr wydali fortunę, wymyślając chwytliwą markę, ale także mieli budżet, aby to reklamować i mieć pewność, że marka znajdzie wszędzie. Zgaduję, że nie masz tego luksusu, a inspiracji możesz szukać wyłącznie w miejscach takich jak ModneWesele.com.

Najlepszym wyborem jest nazwa, która jest funkcjonalna i opisowa. Np. Jeśli jesteś fotografem ślubnym, dodaj frazę „foto” do marki. Jeśli jesteś DJem lub planerem, umieść to w swoim brandzie.
Narzeczeni muszą od razu dowiedzieć się, co robisz. Jeśli nie zwrócisz ich uwagi w ciągu 7.5 sekundy, stracisz ich.

Niech to będzie niezapomniane!

Wspaniała nazwa jest chwytliwa. Łatwo jest sobie ją przypomnieć, jest łatwa do powiedzenia, łatwa w pisowni i tak dalej. Eksperymentuj z aliteracją i rymem. Przykłady to obejmują Coca-Cola – to brzmi świetnie!

Wybierz nazwę, która przyciąga Twoich idealnych klientów.

Ważne jest, abyś lubił swoją nazwę marki, ale najważniejsze jest to, że brand przyciąga typ klientów, z którymi chcesz pracować. Na przykład, jeśli szukasz nazwy dla zespołu weselnego, który chce grać na eleganckim weselu, a nazywacie się Wiejskie Chłopaki to na pewno nie przyciągnie właściwych klientów. Potencjalny pomysł na nazwę znajdziesz jeśli zaprosisz prawdziwych narzeczonych do wypełnienia ankiet lub testów reklamowych, aby dowiedzieć się, co naprawdę działa.

Zastanów się nad własnym nazwiskiem.

Wielu weselnych profesjonalistów, którzy są artystami lub wykonawcami naprawdę chcą się chwalić swoją własną działalnością. W tych przypadkach warto używać własnego imienia jako części nazwy swojej firmy, ponieważ podkreśli się ją swoją tożsamością. Użycie nazwiska, zwłaszcza jeśli jest sugestywne, może być doskonałym, prostym wyborem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.