Nie jestem księgowym, czy mogę innym pomóc w rozliczeniu podatków?

Doradztwo podatkowe to świetny domowy biznes dla wielu ludzi. Jeśli jesteś kimś, kto lubi pracować z ludźmi i komputerami, to może być też dla Ciebie! Rodzice i początkujący emeryci, którzy mieszkają w domu, uważają to za wspaniałe uzupełnienie ich życia. To pozwala im nadal mieć wolne i letnie wakacje z dziećmi lub wnukami, pozwala podróżować, itd.

Emerytowani wojskowi, którzy szukają drugiej kariery, mogą założyć firmę, która pozwoli im pracować przez tyle lat, ile zechcą. Specjaliści w dziedzinie usług finansowych mogą dodać specjalistyczną wiedzę z zakresu przygotowania podatków do swoich dostępnych usług, oferując większą wartość dla swoich klientów.

Nie musisz być wybitnym księgowym, aby być profesjonalnym doradcą podatkowym

Wiele osób unika podatków, ponieważ uważają, że będzie to zbyt trudne i musisz być certyfikowanym księgowym lub mieć stopień księgowości lub równoważny. Prawda jest taka, że ​​naprawdę nie musisz być księgowym, aby być specjalistą podatkowym. Chociaż umiejętność radzenia sobie z danymi jest niezbędna, znajomość matematyki i finansów na wysokim poziomie nie jest konieczna, a przygotowanie podatków nie jest księgowaniem, jest to prawo. Nie musisz nawet mieć dyplomu ukończenia uniwersytetu, aby zapewniać doradztwo podatkowe.

Więc czego potrzebujesz?

Musisz ukończyć co najmniej jeden kurs przygotowujący do rozliczenia podatków, aby uzyskać solidne podstawy w indywidualnym podatku. Ponadto, nowy dobrowolny program rocznych zgłoszeń zaleca również wzięcie udziału w szkoleniu z podatku w celu potwierdzenia Twojej wiedzy podatkowej. Aby otrzymać zapis ukończenia tego programu, musisz również ukończyć 12 dodatkowych godzin ustawicznego kształcenia. Kształcenie ustawiczne jest wielką zaletą, ponieważ pomoże ci zwiększyć wiedzę podatkową i pozostanie na bieżąco z kodeksem podatkowym. Jeśli chcesz przygotować deklaracje podatkowe, musisz również wziąć udział w kursie podatkowym dla małych firm.

Taki kurs przygotowujący do zawodu dla początkujących nie zakłada żadnej wcześniejszej wiedzy podatkowej, a dostępne obecnie oprogramowanie do przygotowania podatku znacznie ułatwia przygotowanie podatku. W związku z tym oprogramowanie przygotowujące podatki nie zastępuje wiedzy podatkowej. Niezwykle ważne jest to, że jesteś w stanie wypełniać deklaracje podatkowe ręcznie, ponieważ programy komputerowe nie zawsze myślą o wszystkim. Nigdy nie powinieneś polegać na programach podatkowych, które szkolą Cię lub przygotowują dla ciebie zwrot podatku. To powinno być po prostu użyte jako narzędzie do:

  • poprawy usług,

  • zwiększenia wydajności.

To niesamowite, jak wielu ludzi uważa, że ​​przygotowanie podatków dotyczy liczby, ale to nie wszystko. Przygotowanie podatku jest w rzeczywistości biznesem dla ludzi. Tak więc, jeśli lubisz pracować z ludźmi, możesz zrobić bardzo dobrze w branży podatkowej – jest to coś dla Ciebie. Chodzi o budowanie relacji i zaufania.

Tak, niezwykle ważne jest posiadanie wiedzy, aby dokładnie przygotować podatki. Ale doświadczenie, które mają Twoi klienci podczas procesu przygotowania podatku i po nim, jest równie ważne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.