Nie wiesz od czego zacząć? Sprawdź nasz krótki i czytelny poradnik tworzenia stron www

W obecnych czasach, kiedy to Internet jest odpowiednikiem wirtualnego świata, nikt nie wyobraża sobie funkcjonowania bez Internetu. Tyczy się to zwłaszcza przedsiębiorców, posiadających własną działalność gospodarczą. Strona internetowa jest właściwie wizytówką firmy, świadczy o jakości firmy, dlatego też bardzo ważna jest wysoka jakość strony internetowej oraz stylistyka, w jakiej całość jest zaprojektowana. Dlatego też warto jest podjąć próbę samodzielnego stworzenia własnej strony internetowej. Dla osób rozpoczynających przygodę z tworzeniem stron internetowych przedstawiamy krótki, prosty poradnik, który opracowano wspólnie ze studiem projektowym Hauerpower (dowiedz się więcej o studio)

Od czego zacząć

Ilość informacji znajdujących się w sieci może przyprawić o zawrót głowy, zwłaszcza osoby uczące się od podstaw tej umiejętności. Stworzenie prostej strony www nie jest trudne, jednak stworzenie profesjonalnej wersji wymaga odpowiedniego doświadczenia, a więc ilości zrobionych stron oraz ogólnego obycia w sieci. Od tego zaczynamy swoją przygodę. Mówiąc o tworzeniu stron internetowych należy wybrać odpowiednie oprogramowanie,w którym stworzymy własną stronę. Rozpoczynając naukę tworzenia stron należy wybrać to najprostsze w obsłudze, bowiem ułatwi nam ono przyswajanie podstawowych funkcji. Jednym z najpopularniejszych oprogramowań, w którym tworzy się obecnie najwięcej stron www jest HTML. Składa się on z wielu znaków, które w skrócie mówiąc odpowiadają za wyświetlanie strony. Dlatego bez jego znajomości nie jest praktycznie możliwe stworzenie własnej strony www.

Co dalej

Nie z samej treści stworzona jest strona internetowa. Równie ważna jest jej strona wizualna, dlatego też warto zapoznać się z arkuszami stylów, znanymi również jako CSS. Najprościej mówiąc, można nimi określić wygląd poszczególnych części strony internetowej. Arkusze stylów są niemal równie ważne, co język, w którym tworzymy stronę, bowiem odpowiada za ostateczny wygląd naszej strony www. Kolejnym aspektem, który wymaga opanowania, jest język skryptowy. Jednym z najpopularniejszych jest JavaScript czy PHP.

Co z danymi

Strony internetowe wykorzystujące dane osobowe powinny zawierać również bazy danych, bez których nie ma możliwości chociażby zamawiać produktów firmowych poprzez stronę internetową firmy czy przechowywać dane na portalach społecznościowych.

Na zakończenie Flash

Niezbędny jest zwłaszcza w przypadkach, kiedy na stronie znajdą się ruchome elementy czy banery, a to zdarza się dość często. Jednak warto wiedzieć, że jego zastosowanie często utrudnia pozycjonowanie danej strony, a jest to elementarny warunek stojący za ilością odsłon strony internetowej w sieci.

Podsumowanie

Strona internetowa, aby była funkcjonalna, musi spełniać kilka warunków. Oprócz samej treści i wyglądu powinna zawierać wymienione wyżej elementy, które będą odpowiedzialne za działanie strony www. Zapoznanie się z poszczególnymi składowymi strony internetowej może zająć trochę czasu, jednak satysfakcja, jaką daje samodzielne stworzenie własnej strony www jest ogromna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.