Nieoczywiste spojrzenie na oczywiste problemy w marketingu branży turystycznej

Każdy moment jest dobry na to, by pomyśleć o wykorzystywanych strategiach marketingowych. Nie wszystkie nowe pomysły są świetne, a nie wszystkie stare pomysły są złe. Jednak sztuczką nie jest stale szukać nowych pomysłów, a raczej stale oceniać klimat gospodarczy i społeczny i upewnić się, że nasz marketing pasuje do aktualnej rzeczywistości. Aby ułatwić dopasowanie marketingu do aktualnej rzeczywistości w branży turystycznej – przygotowaliśmy kilka wskazówek.

Poświęć trochę czasu na badania – nie tylko aktualnych trendów turystycznych, ale także lokalnych, krajowych i międzynarodowych trendów gospodarczych, społecznych, etycznych i politycznych. Nasze decyzje dotyczące podróży często odzwierciedlają interakcje naszych stosunków gospodarczych, politycznych i społecznych. To, co mogło być prawdziwe w zeszłym roku, może być nieprawidłowe w przyszłym roku. Zacznij rozważać, jak marketing będzie miał wpływ na ludzi, którzy w ciągu kilku lat będą mieć 60 czy też 70 lat, Czy twój obecny marketing musi być mocno zmieniony w najbliższej przyszłości?

Przed próbą przekonania innych osób do odwiedzenia miejsc / atrakcji, daj sobie czas, by odpowiedzieć na pytanie, dlaczego ktoś chce odwiedzać twój pensjonat, hotel bądź inny lokal. Co sprawia, że jest wyjątkowy? Czy to ta promocja Airbnb czy może inna marketingowa strategia?

Wewnętrzna poprawa i rozwój produktów są często najlepszym marketingiem, jakim można się zająć. Ludzie wybierają dane a nie inne miejsce, ponieważ mogą w nim zrobić coś, co chcą zrobić. W większości przypadków jest to raczej atrakcyjność tego miejsca niż zwykła lokalizacja.

Spójrz na własny personel.

hotel na heluZbyt często ludzie w naszej społeczności ludzie, którzy pracują dla nas, podcinają nasze biznesowe skrzydła. Na przykład pracodawca może oczekiwać wysokiej jakości obsługi klienta, ale jeśli jego pracownicy nie spełniają się w tym i nie zapewniają tego, to użytkownik tylko wie, czego doświadczają odwiedzający. Nigdy nie zapominaj, że jedynymi ludźmi, którzy są zadowoleni z wymówki, są ludzie, którzy robią wymówkę.

Wiedz, co masz, a czego nie.

Głównym błędem marketingowym w turystyce jest zbyt wiele rzeczy dla zbyt wielu segmentów turystyki. Dla wszystkich nie ma miejsca w danej działalności. Ważne jest, aby wiedzieć, czego nie możesz dostarczyć, a następnie kierować swoje zasoby do innych miejsc.

Modele psychologiczne mogą być bardzo pomocne.

Model psychologiczny mówi nam coś o psychologii naszych gości. Czy nasi goście szukają dreszczy, czy chcą mniej ryzykownego środowiska? Czy są to osoby, które chcą wydawać dużo pieniędzy na parę zakupów czy wolą kupić pamiątki dla wszystkich swoich przyjaciół? Jak można się domyślać – te modele pomagają każdemu komponentowi branży turystycznej stać się kompletnym pakietem, który zaspokaja potrzeby swoich klientów.

Odwiedzający rzadko oceniają lokalizację lub atrakcję w oparciu o jeden lub dwa składniki, Zamiast tego, całkowite doświadczenie w turystyce jest często osądzane przez najsłabsze połączenie z tym doświadczeniem. Które części przemysłu potrzebują poprawy? To niesamowite, ile błędów można pokonać uśmiechem, troską i zaangażowaniem.

Podobne artykuły na naszej stronie:
https://www.polskapraca.info/sprawic-pojawila-internecie/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.