Kredyt na zakup nieruchomości o czym musisz pamiętać?

Wiadomo, że raczej każdy z nas chciałby kiedyś zamieszkać na swoim co jest zupełnie normalne. Zazwyczaj w pierwszej kolejności, jednak wynajmujemy dom czy mieszkanie i dopiero w późniejszym czasie decydujemy się na zakup. Ma to związek oczywiście z naszymi możliwościami finansowymi. Jeśli nie mamy odłożonej odpowiedniej ilości pieniędzy to wiadomo, że pozostaje nam jeszcze coś takiego jak kredyt i jest to dość często wybierana forma, jeśli chodzi o pomoc finansową. Oczywiście nie każdemu to odpowiada, bo jak wiadomo trzeba spłacać z odsetkami, a więc czasami musimy oddać o wiele więcej niż pożyczyliśmy – najczęściej nie ma innego wyjścia. W przypadku, gdy jesteśmy już zdecydowani na taki kredyt to udajemy się do banku i tam załatwiamy wszystkie formalności. Obecnie na rynku wyróżniamy dwa najbardziej popularne rodzaje kredytów – hipoteczny i kredytowy. Teraz powiedzmy sobie o tym jaka właściwie jest między nimi różnica i, który będzie lepszy na zakup nieruchomości.

Kredyt gotówkowy czy hipoteczny – który będzie lepszy?

Zacznijmy od tego drugiego, a więc kredytu gotówkowego. Musimy wiedzieć o tym, że nie jest on raczej zbyt dobrym wyborem, jeśli zamierzamy zakupić nieruchomość. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że jego oprocentowanie będzie na bardzo wysokim poziomie przez co będziemy zobowiązani oddać jeszcze więcej. Z drugiej strony takie pieniądze możemy przeznaczyć praktycznie na wszystko co bez wątpienia jest zaletą. Kredyt hipoteczny z kolei jest przeznaczony tylko i wyłącznie na zakup nieruchomości i prawda jest taka, że nie możemy przeznaczyć tych pieniędzy na nic innego, bo wszystko musi zostać udokumentowane w banku. Chodzi tutaj o to, iż zazwyczaj jesteśmy zobowiązani do tego, aby przedstawić w banku faktury za zakup domu czy mieszkania lub też z remontu. W dodatku warto wiedzieć, że kredyt hipoteczny charakteryzuje się o wiele niższym oprocentowaniem niż kredyt gotówkowy, jednak w zamian bank zabezpiecza się w taki sposób, że jeśli nie będziemy spłacać rat kredytu to ma prawo zabrać nam zakupioną nieruchomość. Pamiętajmy, że przy kredycie hipotecznym jest również więcej załatwiania niż przy gotówkowym, bo ten drugi możemy otrzymać nawet z samym dowodem osobistym. Jeśli chcemy dowiedzieć się czegoś jeszcze o kredytach to warto wejść na stronę: www.edom-nieruchomosci.pl/kredyty.html.

Na co zwracać uwagę przy decydowaniu się na kredyt

Jednak nie wszystko jest takie proste, bo musimy zwracać uwagę na wiele szczegółów, aby później nie żałować swojej decyzji. Przede wszystkim chodzi tutaj o dokładne czytanie umów, gdyż czasami są w niej zapisy podchwytliwe. Przykładem jest wymóg zgłaszania chęci modernizacji danej nieruchomości – jeśli tego nie zrobimy to wówczas możemy być zobowiązani nawet do zwrócenia całego kredytu, a tego chyba raczej chcielibyśmy uniknąć. Czasami lepiej poświęcić więcej czasu na przeczytanie umowy i mieć pewność, że wszystko będzie w porządku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.