Nieuniknione zmiany w branży projektowania wnętrz luksusowych

Rola architektów i projektantów wnętrz powoli zaczęła się rozwijać, gdy zmienił się cel domów korzystających z ich usług klientów. Dzisiaj nie zajmują się wyłącznie wynajmowaniem agencji projektowych do projektowania domu właśnie, ale architekt czy projektant musi to być ktoś, kto rozumie ich sposób życia i wie, jak włączyć to do domu. Design stał się właściwym połączeniem luksusu i funkcjonalności, a opanowanie tej równowagi jest konieczne przy projektowaniu nowoczesnych domów dla takich klientów.

Wszystkie projekty zaczynają się od podstawowego zrozumienia klientów i sposobu, w jaki wykorzystują swoją przestrzeń. Chodzi o wejście w psychikę i mentalność tego poziomu klienteli i poświęcenie czasu na ich poznanie jest naprawdę podstępem do ich utrzymania.

sztuczna skała na ścianęDomy dla osób tak wymagających muszą być wieloaspektowe – a aktualnych rozwiniętych czasach, kiedy to mamy możliwość przystosowania się i dostosowania do różnych okazji, od spotkań roboczych do wystawnych przyjęć po noce filmowe do gości odwiedzających nas w różnych godzinach, jednocześnie będąc prywatnym domem, który oferuje mieszkańcom komfort codziennego dnia. Te domy są wyposażone i gotowe na każdą sytuację, tak że nie ma prawdziwej potrzeby wyjścia na zewnątrz. Gdy klienci są wystawieni na wszystko, co najlepsze z całego świata, oznacza to, że projektanci, nie mają innego wyjścia, niż być na bieżąco, jeśli nie bardziej – o krok do przodu.

Nowa generacja chce być inna od reszty, chce czegoś nowego i świeżego, chce się wyróżnić. W rezultacie poziom kreatywności i innowacyjności wymagany od luksusowego projektanta jest dziś znacznie wyższy niż kiedyś.

W branży poświęconej tworzeniu domów, które odzwierciedlają styl życia, oczywiste jest, że koncepcja i idea luksusu są na nowo definiowane każdego dnia. Nie tylko w architekturze i wnętrzach, ale także w modzie, gościnności, podróży i wielu innych sprawach.

Jest prawie 2019 rok – i tak samo jak zmienia się kolejny rok, podobnie zmieniają się trendy w projektowaniu domu i wystroju wnętrz.

Niezależnie od tego, czy chcesz całkowicie przebudować dom, czy po prostu dać mu kilka nowych aktualizacji, oto jeszcze kilka rzeczy, które warto wziąć pod uwagę w kontekście przyszłego roku, o których dowiedzieliśmy się dzięki uprzejmości projektantów.

Najważniejsze inspiracje na przyszłość

Jeśli uważasz, że rok 2018 był rokiem minimalistycznego życia, rok 2019 będzie w zasadzie odwrotny. Trend maximalistów z lat 80. powraca w wielkim stylu – szczególnie, jeśli chodzi o luksusowe wnętrza rezydencji.

Zobaczymy na rynku projektów dużo więcej tekstur, więcej kolorów i więcej opcji łączenia wzorów, co pozwoli jednak ostatecznie uzyskać celowo dopracowany wygląd. Mijają dni minimalistów, same białe połączenia kolorów idą w niepamięć, robiąc miejsce dla bardziej kapryśnego, chwilowego wystroju.

Przykłady obejmują nakładanie warstw różnych warstw dywanów, stosowanie jaskrawych kolorów i odważnych wzorów nie tylko w przypadku poduszek i akcesoriów, ale także w przypadku większych mebli i dekorowanie odważnymi akcentami, takimi jak tapety i dywaniki w tej samej przestrzeni.

Konsultacja merytoryczna artykułu: http://luksusowe-wnetrza.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.