Niezawodna metoda zarabiania na affiliate marketingu.

Czy nie byłoby miło zarobić dodatkowe 100, 200, a może i 500 zł dziennie wykorzystując w tym celu internet?

Zaprezentuję Ci prosty plan, który pomoże Ci zdecydować, czy affiliate marketing jest dziedziną dla Ciebie oraz który pomoże Ci zarobić pierwsze złotówki.

Jak zacząć?

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, że nie mogę Cię zapewnić, że zarobisz. Wszystko zależy od Ciebie. Od zaangażowania, umiejętności, czasu jaki w to włożysz. Prowadzenie własnego biznesu spłaca się tylko wtedy, gdy w pełni się mu poświęcisz. Zarabianie czy oszczędzanie to temat dla bardzo wytrwałych osób.

Nie możesz się poddać, mimo że początkowo prawdopodobnie nic nie zarobisz. Zobacz na PrzemyslaneZarabianie.pl jak długa jest droga do pierwszych zarobków.

Czego potrzebujesz?

W skrócie potrzebujesz kilku rzeczy, aby rozpocząć zarabianie przy wykorzystaniu tej metody. Będą to:

  • Blog lub strona,
  • Całkiem podstawowa wiedza o kodowaniu HTML i CSS,
  • Atrakcyjne umiejętności tworzenia wartościowych treści,
  • Krótki ebook, webinar itp.,
  • Oprogramowanie do automatycznego wysyłania maili,
  • Ruch na stronie.

To wszystko. Nie oznacza to, że jeżeli nie posiadasz któregoś z wymienionych elementów, to nie możesz zarabiać tą metodą. Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć!

Metoda

Przede wszystkim, potrzebujesz bloga, na którym dzielisz się wartościową wiedzą ze swoimi czytelnikami. Najlepszym rozwiązaniem jest blog niszowy, ponieważ pozwala on skupiać wokół siebie ludzi szczególnie zainteresowanych danym tematem.

Kolejna kwestia to generowanie ruchu. Jest na to kilka sposobów. Możesz tworzyć wpisy gościnne u innych blogerów z linkami prowadzącymi do Twojej strony. Stwórz fanpage, na którym będziesz prezentował ciekawostki ze swojej dziedziny. Komentuj wpisy innych twórców, wprowadzając w komentarzach link do swojego artykułu (komentarz musi być wartościowy, a artykuł z linku uzupełniać artykuł komentowany).

Teraz możesz stworzyć ebooka. Jest to najważniejszy czynnik w tej metodzie. Musi być w pełni unikalny i bardzo mocno przyciągać uwagę czytelników.

Stwórz treść, która będzie zawierała dużo informacji, które zainteresują czytelników.

Jeżeli nie jesteś w stanie samodzielnie napisać, możesz zlecić to freelancerom. Jednak w zależności może to być odrobinę drogie rozwiązanie.

Kolejny krok to stworzenie landing page. Jest to strona, na której lądują czytelnicy, i która zachęca ich do pozostawienia emaila w zamian za darmowego ebooka.

Postaraj się, ponieważ jakość tej strony znacznie wpływa na konwersję, czyli ilość pozostawionych emaili. Skup się na tym, aby odpowiednio wpłynąć na emocje czytelnika, co zachęci go do zasubskrybowania.

Teraz czas na zainstalowanie oprogramowania do rozsyłania maili, tzw. “autorespondera”. Możesz stworzyć sekwencję maili lub na bieżąco tworzyć treść i wysyłać do osób, które zapisały się do Twojej listy.

Ostatni krok to zbieranie jak największej ilości maili. Musisz skierować ruch na swój landing page.

Dobrym rozwiązaniem jest stworzenie darmowego kursu/webinaru, który będziesz reklamował na Facebooku lub instagramie. Zadaniem tego szkolenia jest zaciekawienie klienta oraz wysłanie go na landing page.

Gdy już zaoferujesz tak duże pokłady darmowej, wartościowej wiedzy, Twoi czytelnicy z chęcią kupią wszystko co im polecisz. Wykorzystaj do tego wpisy na blogu oraz pozyskane emaile.

Pamiętaj, aby nie przesadzać z polecaniem, ponieważ możesz w ten sposób zniechęcić swoich czytelników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.