Nowoczesne SUVy hybrydowe – co warto o nich wiedzieć?

Zastanawiasz się nad zakupem nowoczesnego, hybrydowego SUVa? Nie wiesz jednak, jak działa ten samochód? Podpowiemy wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem! Jeśli szukasz solidnego, bezpiecznego pojazdu, który posłuży Ci przez długie lata, samochód hybrydowy będzie zdecydowanie najlepszym wyborem. Sprawdź dlaczego!

Kompaktowe i nowoczesne SUVy hybrydowe

Pierwotnie hybrydy były dziwnie wyglądającymi pojazdami, które posiadały zoptymalizowaną aerodynamikę pod kątem maksymalnej wydajności. Tak już dziś nie jest. Obecne, nowoczesne SUVy hybrydowe to kompaktowe samochody, takie jak Hyundai Santa FE.

 

Kompaktowe, a zarazem nowoczesne – właśnie tak powinny wyglądać dobrej klasy SUVy. Nie dość, że charakteryzują się doskonałą oszczędnością paliwa w wariantach hybrydowych, to jednocześnie oferują podobną lub większą moc niż podstawowe silniki.

Co należy sprawdzić przed zakupem nowoczesnego SUVa hybrydowego?

Chcesz zacząć jeździć samochodem hybrydowym? A może wybierasz się na jazdę próbną? Sprawdź w takim razie kilka rzeczy, zanim przejdziesz się nowym Hyundaiem Santa FE, który zobaczyć możesz na przykład na stronie dealera https://nawrot.hyundai.pl/modele/santa-fe-hybrid!

Co warto wiedzieć i sprawdzić?

  • Upewnij się, że hybrydowy układ napędowy nie przechodzi “ciężko” pomiędzy trybami EV i hybrydowymi. W porządku, jeśli przejście nie jest całkowicie płynne, ale nie powinno być zbyt zauważalne.
  • Przetestuj pedał hamulca, aby zobaczyć, jak naturalnie działa. Kiedy naciśniesz pedał, nie powinno wstrząsać samochodem, gdy się zatrzymujesz. Wszystko dlatego, że samochód przechodzi z hamowania regeneracyjnego na mechaniczne.
  • Sprawdź, czy regeneracja energii hamowania jest regulowana. Niektóre hybrydy, takie jak Hyundai IONIQ, oferują cztery poziomy, od 0 do 3, co pozwala wybrać pożądaną siłę.
  • Upewnij się, że akumulator nie “wcina się” znacząco w przestrzeń ładunkową, zwłaszcza jeśli interesują Cię hybrydy plug-in.
  • Poszukaj w menu wskaźników Eco, które uczą, jak zmaksymalizować zużycie paliwa podczas dojazdów do pracy. Znajdź ustawienie Eco lub “tylko kierowca” dla klimatyzacji. Pozwala to na bardziej wydajną pracę układu napędowego, poprawiając ogólną oszczędność paliwa.

Dlaczego warto zdecydować się na nowoczesny SUV hybrydowy?

Bezpieczne, ergonomiczne i nowoczesne – tak w trzech słowach można określić nowoczesne SUVy hybrydowe, jak model Santa FE. To jednak nie wszystko! Nowoczesne pojazdy gwarantują dużą oszczędność paliwa. Dodatkowo nie musisz obawiać się, że nie dojedziesz na najbliższą stację lub samochód “stanie na trasie”. Wiele hybrydowych SUVów może podróżować na jednym baku znacznie dalej niż przeciętne samochody na benzynę. Co więcej, SUVy hybrydowe dostępne są w wielu modelach i oferują naprawdę sporą moc!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.