Od porządku na biurku – po nagrodę, czyli jak zdać maturę?

Mamy dzisiaj dla wszystkich licealistów doskonałe wskazówki do nauki, mówiące o tym jak przygotować się do matury.

1. Uporządkuj swoje biurko!

Zanim zaczniesz się uczyć, musisz przygotować harmonijny obszar badań, aby uzyskać optymalny przepływ energii.

Czerpiąc wskazówki z chińskiej sztuki Fung Shui, ustaw meble w swoim gabinecie w kółko wokół biurka, aby upewnić się, że wszystkie niezbędne aury wiedzy emanujące z przedmiotów w pomieszczeniu wpłyną do twojego duchowego punktu centralnego.

Najlepszą porą na rozpoczęcie tego procesu jest godzina 23:00 wieczorem przed pierwszym egzaminem.

2. Wybierz odpowiednią muzykę do nauki

Niektórzy twierdzą, że muzyka w tle utrudnia naukę. Nie słuchaj tego, ale rób to, co uważasz za słuszne – od największych hitów po to, co lubisz najbardziej! Nawet, jeśli jest to Death Metal – wszystko, co pomoże przełamać monotonię i pozwoli CI uczyć się do białego rana.

3. Wyłącz połączenie internetowe

Ile razy mówiłeś: „OK, dziś jest ten moment – Będę uczyć się jak szaleniec!” Tylko po to, by Facebook wykorzystał twoje szybko malejące godziny nauki?

Stało się to każdemu i – jeśli nie masz koncentracji mnicha buddyjskiego – stanie się i tobie. Jedyną bezpieczną opcją jest odłączenie routera i włożenie go do kosza. Po egzaminach możesz kupić nowy.

4. Rób kompleksowe, ale zwięzłe notatki

Wszyscy wiemy, że podręczniki szkolne zawierają wiele mniej potrzebnych informacji. Czasami pomaga to, jeśli wyciągniesz punkty, które absolutnie musisz znać i zanotujesz je. Możesz zrobić je sam albo skorzystać z tych dostępnych na sklep.terazmatura.pl .

Te notatki można następnie przestudiować, odnieść do nich później lub zapisać na przedramionach w celu weryfikacji podczas egzaminu. Istnieją inne metody, które pozwalają uczyć się podczas egzaminu z kolegami z klasy.

5. Zapełnij czajnik

Udowodniono, że herbata zwiększa retencję pamięci nawet o 20%. Pięć filiżanek dziennie i podwoiłeś swoją pamięć! Więc po prostu przyklej się do czajnika, przejrzyj książkę i poczekaj, aż wszystko samo wejdzie do głowy i stanie się oczywiste.

6. Nie rób tego, co zrobił Dexter

Jak zapewne wszyscy pamiętacie, był czas, kiedy Dexter z lat 90. Kids Show Laboratorium Dextera próbowało wykorzystać moc nauki, aby poruszać się i uczyć się do egzaminu z francuskiego – z zabawnymi, ale katastrofalnymi wynikami. Więc tak, unikaj tego.

7. Myśl o nagrodzie, która Cię czeka.

Jeśli będziesz ciężko się uczył, nie tylko będziesz mieć całe lato na odpoczynek, ale masz również większe szanse na dostanie się na wymarzone studia co z kolei da ci nieznacznie większą szansę na znalezienie pracy i zarobienie pieniędzy na czymś, co lubisz robić. A więc jak widzisz – warto się uczyć!

Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości – zapytaj starszych kolegów, którzy już zdali egzamin maturalny rok albo wcześniej. Na pewno Cię zainspirują albo nawet podzielą się poradami, które pomogły im uzyskać taki a nie inny wynik. Naprawdę warto z tego skorzystać, zatem na co czekasz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.