Oddajesz samochód do komisu? Czego możesz oczekiwać?

Gdy przestajemy być zadowoleni z dotychczasowego auta, najczęściej decydujemy się na zakup nowego, a jednocześnie zastanawiamy się nad tym, co zrobić z samochodem, którym jeździliśmy do tej pory. Możliwości jest co najmniej kilka – od sprzedaży innemu użytkownikowi dróg, aż po zezłomowanie.

Sprzedaż samochodu zawsze wiąże się z pewnym zachodem i koniecznością poświęcenia czasu. Osoby, które decydują się na wystawienie ogłoszenia o sprzedaży w internecie muszą przede wszystkim stworzyć ciekawy i przyciągający uwagę anons, a następnie spędzać sporo czasu na odpowiadaniu na pytania potencjalnych kupców bądź też na umawianiu się z nimi na spotkania. Niektórzy właściciele samochodów decydują się więc na nieco inną sprzedaż. Jednym z rozwiązań jest komis samochodowy.

Od sprzedaży w komisie trzeba zapłacić właścicielowi prowizję

tania laweta ŚwieckoKomisy samochodowe działają powszechnie w większych i mniejszych miastach. Ich działalność polega na tym, że udostępniają one sprzedającym miejsce na swoim placu, dzięki czemu auto może zostać zauważone przez potencjalnego kupującego. W zamian za to właściciel samochodu po sprzedaży musi uiścić odpowiednią prowizję dla właściciela komisu. Jeśli chcemy oddać samochód do komisu, musimy liczyć się z tym, że to właściciel biznesu wycenia to, za ile będzie wystawione nasze auto. Jeśli cena będzie dużo niższa niż to, co chcemy za samochód dostać, lepszym rozwiązaniem jest znalezienie innego rozwiązania sprzedaży auta. W dzisiejszych czasach komisy nie są bowiem bardzo popularne przede wszystkim ze względu na prowizje oraz na to, że ich działalność jest taka sama jak przy sprzedaży auta przez osobę prywatną – najczęściej wystawiają auta na portalach ogłoszeniowych i czekają na klientów. Lepiej jest wystawić samochód samodzielnie i sprzedać go bez prowizji dla komisu.

A może skup samochodów?

Dobrym rozwiązaniem, jeśli chcemy szybko i sprawnie sprzedać samochód, może być skup aut Szczecin lub w dowolnym innym mieście. Firmy skupujące auta można bez problemu znaleźć w większości miast. Dla właściciela, który chce szybko pozbyć się samochodu jest to bardzo dobra opcja. Nie musi wystawiać auta w internecie, pisać ogłoszenia, robić zdjęć czy odpowiadać na pytania potencjalnych chętnych do zakupu samochodu. Wystarczy skontaktować się z przedstawicielem firmy skupującej samochody i umówić się z nim na spotkanie w wybranym terminie i lokalizacji. Przedstawiciel firmy przyjeżdża, wycenia samochód, proponuje za niego konkretną kwotę i jeśli właściciel jest zdecydowany, można praktycznie od ręki przeprowadzić transakcję. Wszystko odbywa się w ciągu kilku godzin, a załatwianie wszelkich formalności firma skupująca bierze na siebie. Warto więc rozważyć oddanie samochodu d skupu, zamiast jeździć po komisach czy wystawiać w sieci ogłoszenia, na które może nie być zbyt dużego odzewu.

Więcej informacji na stronie: http://auto-skupszczecin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.