Czy odpowiednio ubrany pracownik wzbudza większe zaufanie?

Bardzo popularne jest powiedzenie, że nie szata zdobi człowieka. Jednak nie zawsze i nie w każdej sytuacji należy je traktować całkowicie dosłownie. W sytuacji zawodowej bardzo ważny jest odpowiedni ubiór, który ma budować nasz pozytywny wizerunek, a także wzbudzać zaufanie zarówno do nas, jak i do firmy, którą reprezentujemy i dla której pracujemy.

Jeśli pracujemy na pierwszej linii frontu z klientem lub mamy reprezentacyjne stanowisko i zajmujemy się negocjacjami, kontaktami handlowymi czy utrzymywaniem pozytywnych relacji z kontrahentami lub partnerami biznesowymi, ubiór jak najbardziej powinien być przemyślany i dostosowany do potrzeb biznesowych. Warto więc na samym początku pracy w danej firmie upewnić się, jak wyglądają zasady dress code, a następnie tak skompletować garderobę, aby spełniała ona wszystkie wymagania. Wbrew pozorom, nie jest to trudne czy kosztowne. W zasadach ubierania się zwykle znajduje się sporo informacji na temat tego, co jest zakazane do noszenia w pracy, pozostaje natomiast całkiem wiele ubrań, które możemy nosić. Każdy może więc znaleźć taki styl i taką odzież, w której będzie elegancko wyglądał, a jednocześnie czuł się jak dobrze ubrany, a nie przebrany.

Dobry ubiór wzbudza zaufanie

Ubiór na stanowiskach sprzedażowych czy negocjacyjnych jak najbardziej może wzbudzać zaufanie, zwiększać zainteresowanie marką i jej produktami, pozytywnie się kojarzyć. Klienci, którzy przychodzą na przykład do banku czy innej poważnej instytucji, chętniej skorzystają z usług, jeśli obsługujący ich pracownik będzie odpowiednio się prezentował. Nawet, jeśli mamy świetne kwalifikacje i kompetencje, obsługiwanie klientów czy kontaktowanie się z kontrahentami w codziennej stylizacji w t-shircie czy w dżinsach może sprawić, że nie będziemy kojarzyć się z wysokimi umiejętnościami. Poza samym ubraniem ważne są również wszystkie dodatki – od obuwia, przez teczki czy torebki aż po makijaż, biżuterię i uczesanie. Zadbajmy o to, by prezentować się dobrze, stylowo i elegancko. Nawet, jeśli na co dzień lubimy luźne stylizacje, nośmy je wyłącznie po pracy.

Jak kupować dobre ubrania biznesowe?

Jeśli interesują nas eleganckie i biznesowe suknie sklep z odzieżą warto wybierać bardzo uważnie. Nie powinna to być zwykłą sieciówka, zwłaszcza taka, w której dostaniemy casualowe, codzienne stylizacje. Z pewnością nie będzie to dobre ubranie dla osób, które chcą dobrze się prezentować w sytuacjach zawodowych. Stawiajmy na jakość wykonania, dobre materiały, profesjonalne uszycie i sprawdzonych producentów. Co więcej, warto wybierać takie ubrania, które będą ponadczasowe i dosyć klasyczne w wyglądzie. Dzięki temu nie będziemy musieli podążać za modą i w każdym sezonie wymieniać całej garderoby. Kilka dobrej jakości sukienek czy kompletów spódnic z żakietami w zupełności wystarczy, by na co dzień dobrze się prezentować, wzbudzać zaufanie i budować pozytywny wizerunek swojego pracodawcy lub samego siebie, jeśli pracujemy na własnej działalności i dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.