Ogrodzenia komercyjne – 4 pytania, które musisz sobie zadać przed wyborem wykonawcy

Ogrodzenia komercyjne odgrywają istotną rolę w dzisiejszym społeczeństwie. Od trzymania żywego inwentarza w ryzach, po trzymanie przestępców z dala od nieruchomości – ogrodzenie jest bez wątpienia najczęstszą formą zabezpieczenia na całym świecie. Podobnie jak w innych częściach świata, wielu producentów ogrodzeń odnotowało znaczny wzrost sprzedaży, a Polska nie jest wyjątkiem od reguły. Wielu przedsiębiorców może poświadczyć, że jeśli chodzi o komercyjne ogrodzenia, dzisiejsi producencie mają wiele do zaoferowania.

Dzięki temu można wybierać spośród wielu marek ogrodzeń, a przydatność narzędzia takiego jak kalkulator ogrodzenia panelowego w procesie poszukiwania najlepszej opcji może obniżyć koszty. Wiele firm, a nawet hodowcy zwierząt popełniają błąd, wybierając zawsze najtańszy oferowany przez firmy produkt – nie rób tego!

Lepiej będzie, jeśli weźmiesz pod uwagę fakt, że ogrodzenie posłuży jako pierwsza linia obrony w ochronie Twoich dóbr, zatem skupienie się tylko na cenie może nie być najmądrzejszym podejściem do sprawy.

W następnych paragrafach omówimy kilka pytań, które należy rozważyć, a dokładniej mówiąc – o które należy zapytać potencjalnych wykonawców, zanim faktycznie odda się komuś wykonanie ogrodzenia komercyjnego wobec swojej nieruchomości, sklepu czy gospodarstwa. Zadawanie tych pytań nie gwarantuje niczego, ale zdecydowanie może pomóc w uniknięciu katastrofy.

Pytanie nr 1 – Czy wymagają zaliczki, a jeśli tak, to ile?

Osobiście nie przyznałbym kontraktu żadnemu przedsiębiorstwu zajmującemu się stawieniem ogrodzeń, który oczekiwałby wpłaty zaliczki z góry. Każdy renomowany, dobrze ugruntowany dostawca powinien być wystarczająco stabilny finansowo, aby pokryć koszty wszystkich niezbędnych materiałów. Powinni także mieć wystarczającą pewność, że potrafią prawidłowo i terminowo zrealizować pracę, co sprawi iż nie będzie żadnych wątpliwości co do wypłacenia im należnej płatności.

Pytanie nr 2 – Czy są one licencjonowani i czy mają odpowiednie ubezpieczenie?

Renomowany dostawca ogrodzeń zawsze będzie posiadał odpowiednią licencję i będzie posiadał ubezpieczenie w celu ochrony siebie i swoich pracowników. Pamiętaj, że jeśli zatrudnisz lokalnego majsterkowicza do wykonania tej pracy i ktoś zostanie ranny, możesz znaleźć się w bardzo poważnych kłopotach, jeśli władze dowiedzą się, że osobnik ten pracował bez licencji i bez ubezpieczenia. Ty bądź Twoja firma będziecie musieli pokryć wszystkie szkody.

Pytanie nr 3 – Czy oferują oni jakąkolwiek formę gwarancji?

Wykonawcy ogrodzeń, którzy są pewni swoich umiejętności, nie będą się bali dać gwarancji w odniesieniu do swoich produktów i / lub usług. Jeśli wykonawca nie chce zaoferować jakiejkolwiek gwarancji, musisz zadać sobie pytanie, dlaczego nie chce tego zrobić. Jest to szczególnie ważne, jeśli praca będzie kosztowała Ciebie lub Twoją firmę tysiące złotych.

Pytanie nr 4 – Czy mogą dostarczyć referencje?

Wszystkie firmy rozumieją i doceniają znaczenie referencji. Jeśli od jakiegoś czasu mają one siedzibę w danej miejscowości, na pewno wykonali już kilka prac. Jeśli zrobili te prace profesjonalnie, będą chętni, aby ci o nich opowiedzieć. Idealnie jest wtedy, gdy możesz fizycznie sprawdzić kilka ogrodzeń, które wykonali, zanim zdecydujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.